XXXIV Niedziela zwykła (25 listopada 2018r.)

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.
  2. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 1800.
  3. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 będą poświęcone opłatki wigilijne. Po obrzędzie poświęcenia ministranci i młodzież z naszej parafii przyniosą opłatki do każdej rodziny. Ofiary przeznaczone będą tak jak rok temu na dofinansowanie zimowych ferii dla dzieci i młodzieży z parafii. Terminy wyjazdów:
    I turnus – od 12 do 17 lutego 2019 r. (od wtorku do niedzieli) – turnus dla dzieci ze szkoły podstawowej i rodziców;
    II turnus – od 18 do 23 lutego 2019 r. (od poniedziałku do soboty – turnus dla młodzieży. Zapisy na wyjazd do Poronina na narty za tydzień u mnie w zakrystii.
  5. Za tydzień o godz. 1700 spotkanie Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kościele.
  6. Za tydzień będzie można zakupić świecę Caritas, którą postawimy na stole wigilijnym.
  7. Zapraszam chętnych do odmawiania różańca w naszym kościele w intencji Ojczyzny i naszej Parafii. Różaniec (od poniedziałku do piątku) o godz. 16.30.
  8. Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź i Pani Agnieszka Jakubowska wraz z klasą III Gimnazjum zapraszają na przedstawienie pt. „Skąpiec” Moliera. Premiera przedstawienia odbędzie się 30 listopada 2018 o godz. 1600 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.
  9. Dziękuje Pani Ani Mrozek i jej mamie za piękne bukiety kwiatów które przyozdabiają ołtarz w naszej świątyni. Parafia tylko płaci za kwiaty, nic więcej. Pani Ania i jej mama poświęcają swój wolny czas aby jechać na giełdę kupić kwiaty, a później pięknie je ułożyć przed ołtarzem i tabernakulum. Niech dobry Bóg błogosławi Pani Ani i jej rodzinie.
  10. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat dzisiejszej Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, litanie do Chrystusa Króla oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Andrzeja Apostoła – patrona tygodnia.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Barbara Pawlik, Anika Pawlik, Zofia Pyrkosz, Katarzyna Ciuk – Szymanek, Edyta Pawlak oraz Pan Tomasz Nowak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Irenie Krawczyk, Marioli Krawczyk, Elżbiecie Gromadzkiej, Teresie Guzowskiej oraz Państwu Beacie i Witoldowi Ciuk i Katarzynie i Przemysławowi Ciuk – Szymanek.
    W najbliższy piątek o godz. 1830 prosimy Panie: Annę Paździor, Elżbietę Bednarek, Mirosławę Purgal, Ilonę Kowalczyk.