Wielki Piątek

Dzisiaj Wielki Piątek, dzień zarówno smutny i straszliwy, a jednak radosny w swych wydarzeniach. Dokonało się bowiem od tysięcy lat zapowiadane zbawienie rodzaju ludzkiego – wielkie pojednanie Boga z rodzajem ludzkim, nieba z ziemią, dzień powszechnego przebaczenia. Tegoż dnia Bóg darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny… To właśnie to, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do drzewa krzyża. Na tajemnicę Wielkiego Piątku należy patrzeć poprzez brzask poranka Wielkanocnego. Te dwa dni stanowią całość, są one świadectwem najwymowniejszym, że faktycznie to nie zło jest wieczne – lecz dobro. Śmierć jest ostatecznie zwyciężona przez życie, fałsz – przez prawdę, a noc – przez dzień.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/wielki_piatek.php3

Zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na drogę krzyżową o godz. 9:00 i na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po Liturgii adoracja Grobu Pańskiego wg poniższego porządku:

• od godz. 2000 do godz. 2030 adorują ministranci i dzieci ze scholki, dzieci pierwszokomunijne, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami
  • od godz. 2030 do godz. 2100 adorują mieszkańcy: Hutki Góry, Kolonia Hutki oraz mieszkańców: Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa, Rększowice pod Łaźcem, Tartak
  • o godz. 2100 – Gorzkie Żale (III części)
  • od godz. 2130 do godz. 2200 adorują mieszkańcy Hutek od pierwszych numerów do krzyżówki przy szkole
  • od godz. 2200 do godz. 2230 adorują mieszkańcy Hutek od krzyżówki do leśniczówki
  • od godz. 2230 do godz. 2300 adorują mieszkańcy Rększowic od pierwszych numerów do ronda
  • od godz. 2300 do godz. 2330 adorują mieszkańcy Rększowic od ronda do krzyża przy drodze na Jamki
  • od godz. 2330 do godz. 2400 adorują mieszkańcy Rększowic od krzyża przy drodze na Jamki do ostatnich numerów.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

źródło: foto własne