XXXIII Niedziela zwykła (18 listopada 2018r.)

1. Dzisiaj o godz. 1530 nasza Sanktuaryjna Droga Krzyżowa, a po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Dzisiaj na godzinę 1800 zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy 24 listopada br. pragną wziąć udział w balu andrzejkowym. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Zapraszam całą Parafialną Akcję Katolicką na Msze św. o godz. 1130.
  5. W ubiegłą niedzielę na tzw. „tacę gospodarczą” złożono ofiarę 5020 zł. Całość wpłaciłem na konto naszej parafii. W tym tygodniu firmie Climatek wypłaciłem z konta 18000 zł. Nasz dług na dzień dzisiejszy to 36000 zł. Przypomnę kochani, że do kwietnia musimy spłacić firmę z Krakowa. Stan konta parafialnego na dzień dzisiejszy to 807 zł. Bóg zapłać kochani za wasz dar serca. Następna taca gospodarcza będzie w drugą niedzielę grudnia tj. 9 grudnia.
  6. Zapraszam chętnych do odmawiania różańca w naszym kościele w intencji Ojczyzny i naszej Parafii. Różaniec (od poniedziałku do soboty) o godz. 16.30.
  7. Kochani gratulujemy Panu Jerzemu Żurkowi. który w ostatnich wyborach został wybrany po raz drugi na Wójta Gminy Konopiska. Gratulujmy również Pani Jadwidze Majdzik i Panu Edwardowi Bałdyga, którzy zostali wybrani na Radnych Gminy Konopiska. Niech wam kochani Serce Jezusowe błogosławi, a Jasnogórska Pani – Królowa Polski czuwa nad naszą Gminą.
  8. Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź i Pani Agnieszka Jakubowska wraz z klasą III Gimnazjum zapraszają na przedstawienie pt. „Skąpiec” Moliera. Premiera przedstawienia odbędzie się 30 listopada 2018 o godz. 1600 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.
  9. Dziękuje Panu Grzegorzowi Dylikowskiemu za podłączenie siły i prądu do kotłowni. Dziękuje Panom Januszowi Maj i Piotrowi Marchwińskiemu za podłączenie ogrzewanie pod ławkami. Dziękuje Panom: Krzysztofowi Kubaj, Edwardowi Szyja i Zdzisławowi Baur za pracę wykonaną na placu za plebanią. Wszyscy wymienieni Panowie poświęcili swój wolny czas i pracowali za darmo. Bóg zapłać wam Panowie.
  10. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej święty tygodnia Rafał Kalinowski, Litania do świętego Rafała i dwie krzyżówki. Serdecznie zapraszam do nabycia naszej gazetki.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Wioletta Hanak, Albina Janowska, Jadwiga Łapacz, Małgorzata Kozioł, Patrycja Kozioł, Donata Sikorska, Klaudia Sikorska i Estera Sikorska. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Jadwidze Pyrkosz, Otylii Głąb, Helenie Ociepa.
    W najbliższy piątek o godz. 1830 prosimy: Agnieszkę Brzeska, Alinę Głąb, Zofię Pyrkosz, Tomasza Nowak, Mariolę Krawczyk, Elżbietę Gromadzką i Edytę Pawlak.