I Niedziela Adwentu (2 grudnia 2018r.)

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.
  1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000 będą poświęcone opłatki wigilijne. Od godz. 1300 ministranci i dziewczęta z gimnazjum przyniosą opłatki do każdej rodziny. Ofiary będą przeznaczone na dofinasowanie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii
  1. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kościele.
  1. We wtorek 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. Otaczamy modlitwą górników i ich rodziny. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 900 wszystkich górników i ich rodziny. Przez wstawiennictwo św. Barbary dla żyjących górników będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych nagrodę życia wiecznego.
  1. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
  1. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 1700 na którą zapraszam dzieci z lampionami. Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medalik Matki Bożej.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek. W pierwszy piątek od godz. 800 pojadę do chorych parafian z Komunią św. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1700. Dzieci pierwszokomunijne przyjdą na godz. 1615 i zostaną na roratach. Przynoszą ze sobą książeczki pierwszopiątkowe. Przypominam o comiesięcznej spowiedzi dzieciom ze starszy klas szkoły podstawowej i młodzieży z gimnazjum.
  1. Za tydzień wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła rozprowadzać będą na stół wigilijny artykuły Bożonarodzeniowe.
  1. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  1. W zakrystii można dzisiaj nabyć świecę Caritas na nasz stół wigilijny.
  1. Bardzo dziękuje Państwu Annie i Wojciechowi Mrozek oraz Sylwii i Jarosławowi Kołtun za przygotowanie przepięknego wieńca adwentowego. Bardzo dziękuje Pani Marii Beśka za jodłę do naszego wieńca adwentowego.
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. Różaniec (od poniedziałku do piątku) o godz. 16.30.
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki a w niej na temat historii i znaczenia Adwentu oraz modlitwa i litania do św. Barbary – patronki górników.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ilona Kowalczyk, Henryka Gasiak, Mirosława Purgal, Nadia Badnarek oraz Panowie: Albert Kowalczyk i Andrzej Purgal. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Natalii Purgal, Jolancie Mercik, Annie Paździor, Mirosławie Bednarek, Zofii Szwengiel.
    W najbliższy piątek prosimy Panie: Alicję Sobala, Anetę Szyja, Elżbietę Musik, Danutę Zalas.