XXVIII Niedziela zwykła (13 października 2019r.)

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańmy i chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone.
  1. Dzisiaj w naszej parafii ostatnie tegoroczne nabożeństwo fatimskie:
    Porządek nabożeństwa:

godz. 1530 – różaniec święty w intencji naszej Parafii i kościoła w Rększowicach

godz. 1600 – Eucharystia, po Mszy św. procesja wkoło naszej świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Proszę Panie o niesienie różańca oraz Panów do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji.

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
  1. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 1800.
  1. Za tydzień w niedzielę o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1715, a w niedzielę o 730. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
  1. Bardzo dziękuje pewnemu Panu z naszej parafii, który wykonał przęsła do ogrodzenia na małym parkingu. Parafia zapłaciła tylko za materiał 1900 zł. Przęsła są ocynkowane i pomalowane. Montaż przęseł wyniósł 450 zł – razem 2350 zł.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Bałdyga Anna, Sirek Nina, Kukuła Iza, Sikora Justyna, Jakubowska Agata, Jakubowska Daria, Sirek Natalia oraz Cuglewski Kacper i Sirek Daniel. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Sykuła Monika, Chamala Ewelina, Badora Małgorzata, Nowak Halina, Kowal Bożena.