XXVII Niedziela zwykła (6 października 2019r.)

1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1715, a w niedzielę o godz. 730.
  3. Jutro w poniedziałek będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na różaniec na godz. 1715 i Msze św. zapraszam w sposób szczególny Członkinie Żywego Różańca z Hutek i Rększowic oraz dzieci z klas III które w tym roku przygotowują się do I Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami. Po Mszy św. wyjątkowo odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W sobotę na godz. 1900 zapraszam na Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańmy i chodźmy”.
  6. Za tydzień w niedzielę zapraszam wszystkich na nabożeństwo fatimskie: Porządek nabożeństwa:
    godz. 1530 – różaniec święty w intencji naszej Parafii, która przygotowuje się do jubileuszu 40 rocznicy odprawienia I Mszy św. w Rększowickim kościele.
    godz. 1600 – Eucharystia, po Mszy św. procesja wkoło naszej świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Proszę Panie o niesienie różańca oraz Panów do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji.
  7. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzę światła Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa.
  8. Za tydzień nasza taca gospodarcza, która zostanie przekazana na spłacenie prac wykonanych na małym parkingu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Weronice Turos i Panu Pawłowi Trzepizur za dar serca w postaci kwiatów, które upiększają tabernakulum i ołtarz w naszym kościele. Bóg zapłać wam kochani Państwo Młodzi.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Elżbieta Grzyb, Urszula Benduch, Krystyna Burdach, Anna Nalewajka. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Genowefie Purgal i Leokadii Bieniek.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Annę Bałdyga, Justynę Sikora, Izę Kukuła, Agatę Jakubowską.
  11. W tym tygodniu do Pana Boga odeszli: śp. Pan Piotr Wojtasik z Hutek l 69 i śp. Pan Jan Świderski z Rększowic l 60.