XXVII Niedziela zwykła (4 października 2020r.)

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 1715. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. Więcej na temat różańca w naszej parafialnej gazetce.
  2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (są to klasy VI, VII, VIII szkoły podstawowej i klasy I i II szkoły średniej).
  3. Dzisiaj o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
  5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza św. o godz. 1800. Na Mszy św. zostaną rozdane różańce dzieciom z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy św. w środę spotkanie rodziców dzieci z klas III.
  6. Zapraszam wszystkich do modlitwy wypominkowej za swoich ukochanych zmarłych. Wychodząc z kościoła pod chórem możemy zabrać kartki, na których wypiszemy imiona i nazwiska swoich zmarłych.
  7. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski.
  8. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  9. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Martynie Ścigała i Panu Łukaszowi Bajdur za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają ołtarz i tabernakulum w naszym kościele.
  10. Dziękuję Panu Piotrowi Trzepizur, za wymianę oświetlania krzyża w kościele. Zostało wymienione całe oświetlenie z tyłu krzyża. Pan Piotr nie wziął ani jednej złotówki za ledy i za prace. Bóg zapłać Panie Piotrze.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Helena Predko, Anna Benduch, Katarzyna Krawczyk, Paulina Karkus, Oliwia Krawczyk, Hania Karkus oraz Panowie: Jakub Karkus i Oskar Krawczyk. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom; Stanisławie Brzeskiej i Henryce Wawrzyńczak.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Annę Żurek, Halinę Ziora, Joannę Marchefka, Agatę Kubaj.
  12. Przypominam kochani, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Bardzo proszę o wypełnianie tego nakazu, bo przecież chodzi o zdrowie nasze i innych.
  13. W tym tygodniu do Pana Boga odszedł śp. Józef Nalewajka l. 76 z Hutek.