XXVI Niedziela zwykła (27 września 2020r.)

1. Kochani 13 września br. nasza Parafia otrzymała dar od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Tym darem jest ikona Matki Bożej Różańcowej, którą dzisiaj możemy zobaczyć. Z tyłu ikony Pan Prezydent napisał: „Otrzymaną przeze mnie ikonę Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, przekazuję Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach z okazji przekazania relikwii św. Jana Pawła II” Warszawa 13 września 2020. Dziękujemy Panu Prezydentowi za jego dar serca.
  2. W poniedziałek na godz. 1830 zapraszam na krótkie spotkanie rodziców dzieci klasy V.
  3. W środę Msza św. za Parafian
  4. W najbliższy czwartek rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 1715 oraz w niedziele o godz. 730. Zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, rodziców, osoby starsze.
  5. W czwartek o godz. 1830 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszam chętnych nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 1800. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek od godz. 1700. Dzieci pierwszokomunijne przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństwa, które otrzymały przed I Komunią św.
  7. W piątek o godz. 1830 spotkanie parafialnej scholii. Zapraszam nowe dziewczynki.
  8. Za tydzień o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (są to klasy VI, VII, VIII szkoły podstawowej i klasy I i II szkoły średniej)
  9. Za tydzień na godz. 1800 zapraszam na Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Małgorzata Markowska, Renata Caban, Emilia Bola, Zenona Skrońska oraz Pan Dariusz Zych. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Annę Benduch, Katarzynę Krawczyk, Henrykę Wawrzyńczak, Helenę Predko.
  11. Przypominam kochani, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Bardzo proszę o wypełnianie tego nakazu, bo przecież chodzi o zdrowie nasze i innych.