XXVIII Niedziela zwykła (11 października 2020r.)

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek (16 października) w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. We wtorek ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Porządek nabożeństwa:
    godz. 1715 – różaniec święty
    godz. 1800 – Msza święta. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wkoło kościoła. Zapraszam Panów do niesienia figury oraz wszystkich chętnych, którzy pragną dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo NMP za zdrowie i otrzymane łaski.
  3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1800 nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty ze szkoły z Hutek i Rekszowic.
  4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 1715. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  5. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Klaudii Sikorskiej i Panu Michałowi Kosiak oraz Pani Edycie Ściubis i Panu Markowi Cierniak za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają ołtarze i tabernakulum w naszym kościele.
  6. Dziękuję Panu Piotrowi Trzepizur, za podświetlenie tabernakulum w kolorze czerwonym. Pan Piotr nie wziął ani jednej złotówki za ledy i za prace. Bóg zapłać Panie Piotrze.
  7. Dziękuje Panom Stanisławowi Haczyk i Mateuszowi Haczyk za zrobienie studni, którą możemy zobaczyć na placu kościelnym. Panowie wykonali prace za darmo. Bóg zapłać wam Panowie.
  8. Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych na parkingu przed cmentarzem będą sprzedawane kwiaty.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Anna Żurek, Joanna Marchefka, Agnieszka Fac, Beata Korzec, Halina Ziora, Marzanna Mrozek, Natalia Fac, Maja Fac oraz Pan Dominik Szczudło. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Zofii Jagoda i Agacie Kubaj.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Martę Muś, Sylwię Mzyk, Izabelę Minkina, Wiolettę Zając.
  10. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga ks. kan. Sławomir Kaczmarek – proboszcz parafii św. Walentego w Konopiskach i nasz brat śp. Pan Tadeusz Ociepa l. 71 z Rększowic. Pogrzeb ks. Sławka jutro o godz. 1100 w Konopiskach a Pana Tadeusza o godz. 1500 w Rększowicach. Pomódlmy się za nich.
  11. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.