XXV Niedziela zwykła (20 września 2020r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tydzień temu wzięli udział w naszych parafialnych uroczystościach. Było nas bardzo dużo w kościele i na placu kościelnym. Dziękuję wszystkim, którzy upiększyli uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszego Sanktuarium. Gdy niosłem relikwie św. Jana Pawła II i patrzyłem na was kochani – powiedziałem sobie w sercu – „Ojcze św. znowu zgromadziłem tłumy na Mszy św. tak jak gromadziłeś za swojego życia w różnych zakątkach świata”.
    Św. Janie Pawle II opiekuj się naszą Parafią i ucz nas przeżywania tajemnicy Eucharystii.
  2. W czwartek o godz. 1830 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszam chętnych nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.
  3. W piątek o godz. 1830 spotkanie parafialnej scholii. Zapraszam nowe dziewczynki.
  4. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać wam kochani rodzice za posprzątanie naszego kościoła 2 razy (przed Uroczystością wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła do naszego Sanktuarium i wczoraj). Dziękuję za pomoc w posprzątaniu placu kościelnego. Dziękuję wam, za wasz dar serca, który ofiarowaliście naszej parafii. Tym darem serca jest krzyż papieski procesyjny. Krzyż ten możemy dzisiaj zobaczyć – stoi przy ołtarzu. Koszt takiego krzyża to 2200 zł. Bóg zapłać wam kochani.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Renatę Caban, Zenonę Skrońską, Małgorzatę Markowską, Anetę Zych.
  5. Dzisiaj nie będzie naszej parafialnej gazetki, ale zapraszam do nabycia katolickiego tygodnika „Niedziela” a w niej artykuł na całą stronę na temat uroczystości, która miała miejsce tydzień temu w naszym kościele.