XXIV Niedziela zwykła (13 września 2020r.)

1. Jutro, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 1800.
  2. Z uwagi na stan epidemiczny panujący w Polsce, dekanalne dni chorych, które zwykle odbywały się w różnych sanktuariach naszej archidiecezji, w tym roku przybrały zmienioną formę.
    14 września 2020, o godz. 13.30 Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, będzie sprawował Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Msza św. (Transmisja w TV Trwam) Zachęcamy wszystkich chorych oraz osoby starsze do duchowej i telewizyjnej łączności w tym czasie.
  3. W poniedziałek, we wtorek i w piątek o godz. 1830 spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych (klasy IV).
  4. Za tydzień w niedzielę o godz. 1130 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. W sobotę 19 września o godz. 1000 będzie spowiedź przed I Komunią świętą. Oprócz dzieci zapraszam do spowiedzi rodziców, chrzestnych, dziadków.
  5. Dziękujemy nowożeńcom Pani Marcie Adamus i Panu Krzysztofowi Wojtasik oraz Pani Anice Pawlik i Panu Szymonowi Stanior za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają plac kościelny.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Elżbieta Szlacheta, Halina Eljasińska, Henryka Szwyngiel, Romualda Szwyngiel, Teresa Brzoza, Ewelina Głębocka, Beata Badura oraz Panowie: Mieczysław Brzoza, Sebastian Szlacheta. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Alfredzie Harabas. Kościół przygotowali również rodzice dzieci pierwszokomunijnych, oraz wiele innych osób. Wszystkim z serca dziękuję i niech dobry Bóg wam wynagrodzi i błogosławi. W najbliższą sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  7. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła śp. Pani Anna Szwengiel l. 89 z Hutek.