XXIX Niedziela zwykła (18 października 2020r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
  2. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie w czasie epidemii.
  3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 1715. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
  4. W środę o godz. 1800 Msza św. za Parafian. Serdecznie zapraszam.
  5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji.
  6. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Karolinie Kowal i Panu Sebastianowi Miller za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają ołtarze i tabernakulum w naszym kościele.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ewa Morzyk, Wioletta Zając, Izabela Minkina, Marta Muś oraz Pan Adam Muś. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Wiesławie Szewczyk, Domiceli Trela, Dorocie Kadłubek, Sylwii Mzyk.
    W najbliższy piątek na godz. 1915 prosimy Panie: Ewę Łokieć, Bożenę Kamińską, Anetę Grabowską, Katarzynę Filipczyk.