XXX Niedziela zwykła (25 października 2020r.)

1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 1715. Zapraszam na wspólną modlitwę przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
  2. W środę o godz. 1800 Msza św. za Parafian. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według następującego porządku:
    Sobota (31 października) – Msza św. o godz. 1800
    Niedziela (1 listopada) – Msza św. o godz. 800
    Niedziela (1 listopada) – Msza św. o godz. 1000
    Niedziela (1 listopada) – Msza św. o godz. 1130 – wypominki jednorazowe – (w kościele)
    Niedziela (1 listopada) – Msza św. o godz. 1200 – Eucharystia za zmarłych parafian – (w kościele)
    Niedziela (1 listopada) – Msza św. o godz. 1600
  4. Kochani 1 listopada uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Już dzisiaj warto myśleć o swojej drodze do nieba.
  5. Jak każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Ofiary będziemy mogli złożyć do puszki pod chórem w kościele. Za ofiary w imieniu ks. Rektora i kleryków z serca dziękuje.
  6. Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych przy cmentarzu będą sprzedawane kwiaty.
  7. Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  8. W oktawie modlitw za zmarłych codziennie o godz. 1530 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 1600 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Grabowska Aneta, Ślimak Anna, Kamińska Bożena, Filipczyk Katarzyna, Kamińska Teresa, Grabowska Leokadia. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1915 prosimy Panie: Bączyńska Dorota, Szczerbak Anna, Badora Nina.
  10. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat błogosławionego Karola Acutis 15-letniego chłopca, który został błogosławionym.