XXIII Niedziela zwykła (6 września 2020r.)

1. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (są to klasy VI, VII, VIII szkoły podstawowej i I i II szkoły średniej)
  2. Dzisiaj na godz. 1800 zapraszam na wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony.
  4. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych (klasy IV). W poniedziałek na godz. 1900 zapraszam rodziców dzieci z klasy III szkoły podstawowej, które w 2021 przyjmą Komunię św.
  5. We wtorek i w czwartek o godz. 1830 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  6. W piątek na godz. 1830 spotkanie parafialnej scholki.
  7. Nowenna do św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty na Mszy św o godz. 1800. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Za tydzień w niedzielę (13 września 2020 r) będziemy przeżywać uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Krzyża Świętego w Rększowicach. O godz. 1525 zgromadzimy się na placu kościelnym przed figurą Matki Bożej i odmówimy różaniec. O godz. 1555 rozpocznie się procesja z asystą z kościoła na mały parking. O godz. 1600 poświecenie pomnika św. Jana Pawła II i uroczyste wprowadzenie Jego relikwii do naszego kościoła. Uroczystą Mszę św. za Parafian o godz. 1600 odprawi ks. Arcybiskup Wacław Depo. Drugi kapłan odprawi Msze św. za naszych kochanych zmarłych. Do udziału w uroczystościach zapraszam: Władze Gminy Konopiska, Dyrekcje, Grono Pedagogiczne, Pracowników, poczty sztandarowe ze szkół Hutek i Rększowic, Ochotnicze Straże Pożarne z pocztami sztandarowymi; całą Asyste, Koła Gospodyń Wiejskich, członkinie Żywego Różańca i Bractwa św. Anny, Akcję Katolicką, „Krakowianki”, scholkę parafialną, ministrantów, lektorów, dzieci, młodzież i wszystkich parafian
  9. Spowiedź przed uroczystościami w piątek od godz. 1900 do 2000. Będą zaproszeni kapłani goście, którzy będą służyli w konfesjonale. Zapraszam do pojednania się z Panem Bogiem. Zapraszam w najbliższy piątek o wystrojenie naszych domów: niech zostaną w oknach wywieszone plakaty św. Jana Pawła II i powieszone na domach flagi papieskie (żółto – białe). Niech św. Jan Paweł II opiekuję się naszą parafią i wyprasza dla nas potrzebne łaski w pielgrzymowaniu do nieba.
  10. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Katarzyna Cierpiał, Karolina Pakulska, Paula Jagusiak, Beata Leśniczek oraz Pan Oliwier Jagusiak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższą sobotę na godz. 1800 prosimy Panie z początku Hutki Góry.
  12. W tym tygodniu do Pana Boga odeszli śp. Genowefa Caban l. 85 z Hutek i Adam Górniak l. 22 z Rększowic.