XXII Niedziela zwykła (1 września 2019r.)

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i wolną Polskę.
  2. Bardzo dziękuje wszystkim za uczestnictwo w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone ofiary. Dziękuje wszystkim, którzy kierowali ruchem, nieśli krzyż, śpiewali w czasie pielgrzymki. Dziękuje wszystkim pątnikom, za wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 odbędzie się 2 września br. o godz. 830 w szkole w Rększowicach i o godz. 900 w szkole w Hutkach.
  4. Kurs autobusu szkolnego dla Rększowic 820 – OSP w Hutkach; 825 – ZSP w Hutkach
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 800 pojadę do chorych parafian z Komunią św. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1700. Przypominam dzieciom ze szkoły podstawowej i młodzieży o spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki pierwszopiątkowe.
  6. W czwartek na godz. 1845 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze spotkanie powakacyjne.
  7. W piątek na godz. 1845 zapraszam na próbę scholkę dziecięcą. Próba odbędzie się w kościele.
  8. Bardzo dziękujemy wczorajszym nowożeńcom: Pani Angelice Hanak i Adamowi Cierpiał za dar serce w postaci kwiatów, które upiększają ołtarz i tabernakulum w naszym kościele.
  9. Za tydzień nasza taca gospodarcza, która będzie przekazywana na spłacenie inwestycji na małym parkingu.
  10. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Małgorzata Kołaczyk, Renata Kukuła, Renata Masłoń, Agnieszka Ceglarek. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Justynę Biadacz, Joannę Przybyłowicz, Elżbietę Szczerbak, Renatę Golanowską.
  12. W tym tygodniu do Pana Boga odszedł śp. Pan Czesław Nowak z Rększowic lat 87.