XXIII Niedziela zwykła (8 września 2019r.)

1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
  2. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także spotkania formacyjne i przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkania:
    Ministranci – czwartek godz. 1845
    Scholka – piątek godz. 1900
    Bierzmowani – III niedziela miesiąca tj. za tydzień w niedzielę godzina 1700
    Spotkanie rodziców ministrantów, scholki, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w środę o godz. 1900. Bardzo proszę kochanych rodziców o obecność. Jeśli rodzic nie może być obecny na spotkaniu proszę o obecność babci lub dziadka.
    W tym tygodniu na katechezie rozdaną dzieciom zaproszenia na niedzielną Eucharystię. Rozpoczynamy trzyletni okres przygotowania do I Komunii św. (są to klasy I, II, III szkoły podstawowej) i do Bierzmowania (klasa VI, VII, VIII szkoły podstawowej i szkoły średniej). Bardzo proszę rodziców o poważne potraktowanie niedzielnej Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi u swoich dzieci.
  3. W piątek 13 września będziemy przeżywać 32. Rocznicę Konsekracji naszego Kościoła. Serdecznie zapraszam całą parafię na Mszę św na godz. 1800 gdzie przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła będziemy dziękować Trójjedynemu Bogu za ten Kościół, za księży, którzy pracowali w tej świątyni, za wszystkich dobrodziejów Rększowickiego Wieczernika, za całą wspólnotę Parafialną. Msza św. będzie odprawiona za Parafian.
    W piątek przed Mszą św. o godz. 1730 – różaniec święty z racji nabożeństwa fatimskiego, a po Mszy św. procesja z figurą Marki Bożej Fatimskiej naokoło kościoła.
  4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Tego dnia 14 września jest organizowane wydarzenie modlitewne na lotnisku miejscowego aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem pod hasłem “Polska pod krzyżem”. Celem tego wydarzenia jest ożywienie wiary w Polsce. Wydarzenie będzie relacjonowały TVP i Polskie Radio.
    My też duchowo chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego serdecznie zapraszam was kochani parafianie w najbliższą sobotę na godz. 1500 na czuwanie modlitewne przy Rększowickim Krzyżu.
  5. Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 września 2019r. w sołectwie Korzonek, na terenie boiska Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Korzonek 4. Wszystkich chętnych zapraszamy także do przemarszu w korowodzie dożynkowym. Korowód będzie formowany od godz. 14.15 na placu przy świetlicy w Korzonku. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. Dożynkową – Polową. Serdecznie zapraszamy.
  6. 16 września w Sali Sportowej w Konopiskach odbędzie się nabór dzieci do Orkiestry Dętej z Konopisk.
  7. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Justyna Biadacz, Joanna Przybyłowicz, Elżbieta Szczerbak, Ewelina Janczyk, Ilona Wrzosowska, Wiktoria Sirek, Ola Przybyłowicz oraz Panowie Rafał Przybyłowicz i Arkadiusz Wrzosowski. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Renacie Golanowskiej i Anecie Grabarczyk. W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Paulinę Turek, Danutę Froch, Elżbietę Bola, Elżbietę Ścigała, Joannę Kowalczyk.