XXI Niedziela zwykła (25 sierpnia 2019r.)

1. Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  1. Jutro przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 1800.
  1. Jutro również o godz. 600 rano wyruszy Piesza Pielgrzymka z Rększowic na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszam, aby pójść podziękować Panu Bogu za I Pierwszą Pielgrzymkę do Ojczyzna św. Jana Pawła II i za Kościół w Rększowicach.
  1. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci oraz dla młodzieży za tydzień w niedzielę o godz. 1000. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Zapraszam Dyrekcję Szkół, Nauczycieli, Wychowawców, poczty sztandarowe, rodziców, młodzież i dzieci.
  1. Bardzo dziękuje pewnej Pani – parafiance z Rększowic – za jej dar serca na Jubileusz 40 rocznicy odprawienia I Mszy św. w naszym kościele. Tym darem serca jest kielich mszalny który kosztował 3250 zł. Imię i nazwisko fundatorki zostało wygrawerowane pod spodem kielicha. Bardzo dziękuje tej Pani za jej dar serca dla naszego kościoła.
  1. Bardzo dziękuję Panom: Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Stanisławowi Haczyk, Edwardowi Szyja, Dariuszowi Zych za wykonaną pracę w tym tygodniu na placu kościelnym. Bardzo dziękuję Państwu Katarzynie i Leszkowi Pokora za pomoc w posprzątaniu małego parkingu.
  1. Bardzo dziękuje za dar serca na pomnik Jana Pawła II. W tym tygodniu wpłynęły ofiary:

Ofiara bezimienna z Hutek   – 100 zł

Ofiara bezimienna z Hutek – 200 zł

Ofiara bezimienna z Hutek   – 300 zł

Ofiara bezimienna z Rększowic  – 100 zł

Ofiara bezimienna z Rększowic – 100 zł

Ofiara bezimienna z Rększowic – 150 zł

Ofiara bezimienna z Rększowic – 250 zł

Razem 1400 zł

Wszystkie ofiary zostały wpisane w kartoteki. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękuje za ich dar serca.

1. W tym tygodniu został przeprowadzony przegląd chłodziarki w kaplicy pogrzebowej. Zostały wymienione: filtr, zawór i napełniona gazem. Koszt przeglądu to 750 zł. Pieniądze przekazałem Panu Krzysztofowi Jędryka, który był odpowiedzialny za sprowadzenie firmy, która zrobiła przeglądy również w kaplicach w Nieradzie, w Wanatach, w Starczy i u nas.
  1. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na próbę scholkę dziecięcą. Próba odbędzie się w kościele.
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Jolanta Kamińska, Kamila Nalewajka, Sabrina Kamińska, Amelia Nalewajka oraz Panowie: Tadeusz Kamiński, Krzysztof Kamiński, i Karol Kamiński. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Sabinie Kamińskiej i Krystynie Kamińskiej.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Renatę Masłoń, Agnieszkę Ceglarek, Renatę Kukuła, Małgorzatę Kołaczyk.