XVIII Niedziela zwykła (4 sierpnia 2019r.)

1. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy z czwartku na piątek przyjęli do swoich domów pielgrzymów z Włoch wędrujących z Jasnej Góry do Oświęcimia. Niech dobry Pan Bóg wam wynagrodzi waszą życzliwość i otwartość waszych serc.
  2. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Oświęcimia na Jasną Górę zwracają się do nas z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg w dniu 10 na 11 sierpnia br (z soboty na niedzielę) w Rększowicach i Hutkach. Kochani proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.
  3. Od dzisiaj w zakrystii przyjmuję zapisy na naszą Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka w tym roku będzie dziękczynna za Pierwszą Pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz za Kościół w Rększowicach.
  4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 1800. W Przemienienie Pańskie Msza św. tylko popołudniu.
  5. Ofiary z poświęcenia pojazdów wyniosły 2070 zł. Zapłaciłem z nich koparkę i ciężarówkę które pracowały na małym parkingu. Koszt koparki i ciężarówki to 1950 zł. Bóg zapłać kochani za wasz dar serca.
  6. Bardzo dziękuje za dar serca na pomnik Jana Pawła II: W tym tygodniu wpłynęły ofiary:
    Ofiara bezimienna z Hutek – 100 zł
    Ofiara bezimienna z Rększowic – 200 zł
    Ofiara Pani Heleny Cierniak i Państwa Lidii i Jerzego Hutnych z Rększowic – 200 zł
  7. Wszystkie ofiary zostały wpisane w kartoteki. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękuje za ich dar serca.
  8. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Anna Kamińska, Sylwia Kamińska, Agnieszka Kozakiewicz, Weronika Klabisz oraz Pan Jan Mackiewicz. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Dorocie Klecha.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Renatę Hofman, Agnieszkę Ferdyn, Annę Kędzia, Krystynę Buchenfeld.