XIX Niedziela zwykła (11 sierpnia 2019r.)

1. Ks. Łukasz Kubas Przewodnik Oświęcimskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziękuje wszystkim parafianom Hutek i Rększowic, którzy otworzyli drzwi swoich domów przed pielgrzymami. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam swoim hojnym błogosławieństwem waszą dobroć i gościnność. Jako podziękowanie ofiarujemy za Was Mszę Świętą na Jasnej Górze oraz zapewniamy o wdzięcznej pamięci modlitewnej w każdym dniu na pielgrzymim szlaku.
  2. We wtorek (13 sierpnia) zapraszam wszystkich na nabożeństwo fatimskie: Porządek nabożeństwa:
    godz. 1730 – różaniec święty w intencji naszej Parafii, która przygotowuje się do jubileuszu 40 rocznicy odprawienia I Mszy św. w Rększowickim kościele.
    godz. 1800 – Eucharystia, po Mszy św. procesja wkoło naszej świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Proszę Panie o niesienie różańca oraz Panów do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji.
  3. W czwartek 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i kłosów zbóż. 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta i za naszą ukochaną Polskę.
  4. Bardzo dziękuje za dar serca na pomnik Jana Pawła II: W tym tygodniu wpłynęły ofiary:
    Ofiara bezimienna z Rększowic  – 100 zł
    Ofiara bezimienna z Rększowic – 100 zł
    Ofiara bezimienna z Hutek   – 100 zł
    Ofiara bezimienna z Hutek  – 200 zł
    Ofiara bezimienna z Hutek   – 200 zł
    Ofiara bezimienna z Hutek  – 300 zł
    Ofiara bezimienna z Hutek – 500 zł
    Razem 1800 zł
  5. Wszystkie ofiary zostały wpisane w kartoteki. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękuję za ich dar serca.
  6. W zakrystii przyjmuję zapisy na naszą Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
  7. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Agnieszka Ferdyn, Renata Hofman, Anna Kędzia oraz Pan Tomasz Ferdyn. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Wacławie Nalewajka.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Krystynę Buchenfeld, Krystynę Pyrkosz, Katarzynę Kozakiewicz oraz Pana Arkadiusza Lubańskiego.