V Niedziela Wielkiego Postu (21 marca 2021r.)

1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Niech zdroje Boże łask spłyną do naszych serc i na naszą Parafię.

Program rekolekcji wielkopostnych

Poniedziałek – 22 marca 2021 r.

900   – Msza św. z nauką dla starszych.

1030 – Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną

(rodzina zgłasza adres chorego u księdza Proboszcza).

1630 – Różaniec rekolekcyjny.

1700 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej

(klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami.

1900 – Msza św. z nauką – dla młodzieży i dla wszystkich

dłużej pracujących.

Wtorek – 23 marca 2021 r. (Dzień Sakramentu Pokuty)

815   – Adoracja Najświętszego Sakramentu

830   – Spowiedź starszych.

900   – Msza św. z nauką dla starszych.

1615 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

1630 – Spowiedź dla dzieci i rodziców.

1700 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej

(klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami.

1815 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

1830 – Spowiedź św. dla młodzieży i dla wszystkich dłużej pracujących.

1900 – Msza św. z nauką – dla młodzieży i dla wszystkich dłużej

pracujących.

2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze św. o godz. 900 i 1700.
  3. W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 1630, a w niedzielę na gorzkie żale o godz. 1530.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
  5. Następna taca gospodarcza będzie 11 kwietnia br.
  6. Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwraca się do nas z ogromną prośbą, abyśmy w ramach jałmużny wielkopostnej pomogli Caritas wybudować kuchnię i jadłodajnię, które staną się oazą nadziei dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Więcej informacji w kopertach, które leżą pod chórem.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Justyna Frymus, Barbara Marchwińska, Halina Zaręba, Mariola Mituła – Borek, Beata Szyja oraz Pan Wojtuś Frymus. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Alfredzie Harabas, Halinie Lubańskiej, Genowefie Kukuła, Krystynie Mituła, Henryce Barańskiej, Halinie Kazimierczak oraz Państwu Kindze i Dawidowi Bakota.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Wiolettę Kołdun, Katarzynę Stoparek, Joannę Maj.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Pani Alfreda Harbas l.78 z Hutek.