IV Niedziela Wielkiego Postu (14 marca 2021r.)

1. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje parafialne. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Program rekolekcji w naszej parafialnej gazetce, a w niej również piękne rozważania drogi krzyżowej ze św. Józefem.

Program rekolekcji wielkopostnych

„Kogo szukacie?”

J 18,4

Niedziela – 21 marca 2021 r

730    – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

800   – Msza św. z nauką dla starszych.

1000 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej

(klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami.

1130 – Msza św. z nauką dla starszych.

1530 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1600 – Msza św. z nauką dla młodzieży.

Poniedziałek – 22 marca 2021 r

900   – Msza św. z nauką dla starszych.

1030 – Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną

(rodzina zgłasza adres chorego u księdza Proboszcza).

1630 – Różaniec rekolekcyjny.

1700 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej

1900 – Msza św. z nauką – dla młodzieży i dla wszystkich

dłużej pracujących.

Wtorek – 23 marca 2021 r (Dzień Sakramentu Pokuty)

815   – Spowiedź starszych.

900   – Msza św. z nauką dla starszych.

1630 – Spowiedź dla dzieci i rodziców.

1700 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej

(klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami.

1830 – Spowiedź św. dla młodzieży i dla wszystkich dłużej pracujących.

1900 – Msza św. z nauką – dla młodzieży i dla wszystkich dłużej

pracujących.

2. We wtorek na godz. 1730 zapraszam na spotkanie rodziców i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (klasy I i II szkoły średniej).
  3. W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 1630, a w niedzielę na gorzkie żale o godz. 1530.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 1700 otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Elżbieta Kościelniak, Wiesława Szyja, Magdalena Szydłowska, Marlena Czerwik, Justyna Czerwik oraz Panowie: Krzysztof Górniak, Tomasz Górniak, Edward Szyja, Piotr Berghausen, Jakub Berghausen. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Mariolę Borek, Beatę Szyja, Halinę Zaręba.
  6. Ks. Marek Bator – Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwraca się do nas z ogromną prośbą i kieruje do nas słowo pt. Zbuduj z nami kuchnię Caritas.

„Siostry i Bracia! Żyjemy w roku Św. Józefa, człowieka świętego, dla którego nie były obce: głód, ubóstwo, niepewność jutra. Tym bardziej obieramy go za Patrona tegorocznej inicjatywy budowy Kuchni Caritas wraz z jadłodajnią, która będzie odpowiedzią na wezwanie do czynienia miłosierdzia. A wszystko to pod jego patronatem i pod jego imieniem. W duchu wdzięczności św. Józefowi za jego troskę o nas, szczególnie teraz w dobie pandemii, pragniemy by wybudowana kuchnia i jadłodajnia stały się oazą nadziei dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących.
    Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy za zrozumienie, otwartość i wsparcie tego dzieła miłosierdzia, ku Chwale Boga i czci św. Józefa. Dzięki Waszej pomocy inicjatywa budowy nie pozostanie w sferze marzeń, ale stanie się żywym pomnikiem „miłosierdzia i ojcostwa” wobec drugiego człowieka.
    Każda osoba chcąca wesprzeć dzieło budowy kuchni może złożyć ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej do koperty – cegiełki bądź w formie przelewu. Wszystkich Darczyńców prosimy o uzupełnienie danych na blankiecie i jego zwrot w kopercie do swojej Parafii. Zebrane dane pozwolą nam na wysłanie do Państwa certyfikatów współbudowniczych dzieła.
    Niech dobry i miłosierny Bóg błogosławi wszystkim Ofiarodawcom i ich Rodzinom.

Marek Bator

Dyrektor Caritas

Archidiecezji Częstochowskiej

Kochani Parafianie koperty można zabrać ze stolika pod chórem.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Pan Robert Górniak l. 47 z Hutek.