Niedziela Palmowa (28 marca 2021r.)

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych, za udział, za spowiedź świętą oraz za wspólną modlitwę. Dziękuję Panu Mirosławowi Stoparek za podwożenie samochodem ks. Proboszcza z posługą sakramentalną do chorych parafian.
  3. W tym tygodniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty:
    Wtorek – od godz. 1630

Środa – od godz. 1630

Wielki Czwartek – od godz. 1700

Wielki Piątek – od godz. 1700 – dzieci pierwszokomunijne przynoszą ze sobą książeczki, i w czasie adoracji Pana Jezusa przy grobie.

4. W poniedziałek nie będzie Mszy św. bo ks. Proboszcz będzie spowiadał w Konopiskach.
  5. We wtorek na godz. 1730 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów. Zbiórka będzie dotyczyć przygotowania do Triduum Paschalnego.
  6. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1800, a następnie na czuwanie z Panem Jezusem przebywającym w ciemnicy do godz. 2200.
    godz. 2000 – zapraszam mieszkańców Hutek
    od godz. 2100 – zapraszam mieszkańców Rększowic
  7. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 900 zapraszam na drogę krzyżową, a o godz. 1800 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po zakończeniu Liturgii, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do północy.

Porządek adoracji w Wielki Piątek:

od godz. 2000 do godz. 2030 zapraszam mieszkańców: Hutki Góry, Kolonia Hutki oraz mieszkańców: Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa, Rększowice pod Łaźcem, Tartak

od godz. 2030 do godz. 2100 zapraszam mieszkańców Hutek od pierwszych numerów do krzyżówki przy szkole

o godz. 2100 – Gorzkie Żale (III części)

od godz. 2200 do godz. 2230 zapraszam mieszkańców Hutek od krzyżówki do leśniczówki

od godz. 2230 do godz. 2300 zapraszam mieszkańców Rększowic od pierwszych numerów do ronda

od godz. 2300 do godz. 2330 zapraszam mieszkańców Rększowic od ronda do krzyża przy drodze na Jamki

od godz. 2330 do godz. 2400 zapraszam mieszkańców Rększowic od krzyża przy drodze na Jamki do ostatnich numerów.

Wynagradzajmy Chrystusowi za to, że jesteśmy zdrowi na ciele i duszy i prośmy naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie, za wszystkich chorych i przebywających na kwarantannie z naszej parafii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

8. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów odbędzie w następującym porządku:
    o godz. 900 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców: Hutki Góry, Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa, Rększowice pod Łaźcem, Tartak

o godz. 930 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców Hutek od pierwszych numerów do krzyżówki przy szkole

o godz. 1000 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców Hutek od krzyżówki do leśniczówki

o godz. 1030 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców Rększowic od pierwszych numerów do ronda

o godz. 1100 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców Rększowic od ronda do krzyża przy drodze na Jamki

o godz. 1130 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców Rększowic od krzyża przy drodze na Jamki do ostatnich numerów.

o godz. 1200 – poświęcenie pokarmów dla mieszkańców: Kolonia Hutki

Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

9. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece.
  10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 600 – Rezurekcja, o godz. 830; 1000; 1130; i dodatkowa Msza o godz.1300
  11. W najbliższą środę na godz. 1800 prosimy Panie do posprzątania naszego kościoła: Katarzynę Stoparek, Joannę Maj, Jadwigę Majdzik, Anitę Kosik, Marlenę Jakubowską – Zych, Lidię Morawiec, Marzenę Haczyk, Agatę Żyłka, Iwonę Jakubowską, Teresę Gzik, Joannę Górniak, Małgorzatę Banasiak, Barbarę Norberczyk oraz Panów: Przemysława Morawiec, Andrzeja Haczyk,