Uroczystość Najświętszej Trójcy (30 maja 2021r.)

1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
  2. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (klasy I i II szkoły średniej).
  3. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Dziecka. W tym dniu módlmy się za dzieci z naszej parafii o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w tych czasach.
  4. Od wtorku w naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730, a w niedzielę o 730. Proszę was kochani uczęszczajmy na nabożeństwa czerwcowe, aby wynagradzać Panu Bogu, że jesteśmy zdrowi. Zapraszam rodziny, które będą miały Msze św. w tygodniu, aby przyszły, jeśli to możliwe pół godziny wcześniej na nabożeństwo czerwcowe.
  5. We wtorek na godz. 1830 zapraszam na zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  6. We wtorek o godz. 1900 odbędzie się próba sypania kwiatów na Boże Ciało i Odpust parafialny. Zapraszam krakowianki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci rocznicowe i inne dzieci, które pragną sypiać kwiaty w czasie Uroczystości przed Panem Jezusem.
  7. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszego narodu oraz o ustanie epidemii na świecie. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 800; 1000 i 1600. Uroczystą liturgię z procesją do IV ołtarzy rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 1000. Procesja Bożego Ciała odbędzie się na placu kościelnym. Zapraszam wszystkich parafian, całą Asystę, Koła Gospodyń Wiejskich, Akcję Katolicką, OSP Hutki i Rększowice, poczty sztandarowe szkolne i strażackie, lektorów, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty. Niech tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała będzie naszym wspólnym uwielbieniem Pana Jezusa za to, że jest z nami na dobre i złe. Jutro o godz. 1930 zapraszam na krótkie spotkanie do kościoła wszystkie osoby, które co roku przygotowują ołtarze, oraz przedstawicieli z OSP Hutki i Rększowic.
  8. Kochani Parafianie, tak jak tydzień temu ogłaszałem wyrażając nasza wiarę i wdzięczność w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie chcemy na Boże Ciało przez środek kościoła usypać dywan z kwiatów. Potrzebujemy dużo kwiatów w kolorach: biały, żółty, fioletowy, różowy – oczywiście oddzielone jedne od drugich. Proszę dzieci, młodzież, rodziców, wszystkich o pomoc. Udekorujmy nasz kościół na chwałę Bożą.
  9. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół świątyni po Mszy o godz. 1800.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1630. Dzieci i młodzież przynoszą ze sobą książeczki.
  11. W sobotę na godz. 1000 zapraszam dzieci na Warsztaty z Panem Bogiem 🙂 .
  12. Kochani Parafianie 13 czerwca będziemy przeżywać nasze Uroczystości Odpustowe. Już dzisiaj zapraszam was kochani na sumę o godz. 1200 w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu, że Najświętsze Serce Jego Syna opiekuje się nami. Tego samego dnia, popołudniu o godz. 1500 zapraszam dzieci na Parafialny Dzień Dziecka.
  13. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ewa Rafalik, Edyta Rafalik, Edyta Wieczorek, Angelika Wieczorek, Bożena Rogacz, Elżbieta Gromadzka oraz Marietka Rafalik. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Państwu Wieczorek.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Donatę Sikorską, Wioletę Hanak, Martę Janowską, Jadwigę Łapacz.