X Niedziela zwykła (6 czerwca 2021r.)

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała. Bardzo dziękuję Parafianom przygotowującym ołtarze, Ochotniczej Straży Pożarnej z Hutek i Rększowic z pocztami sztandarowymi, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, całej Asyście, krakowiankom, dzieciom sypiącym kwiaty, również ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, Panu Kordianowi – naszemu organiście i wam kochani za waszą obecność, za wspólną modlitwę i dziękczynienie Panu Jezusowi, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim za kwiaty, z których mogliśmy usypać dywan dla Pana Jezusa. Na ręce Pani Ani Mrozek bardzo dziękuję tym osobom, które pomogły usypać dywan z żywych kwiatów. Niech wszystkim Pan Jezus wynagrodzi i błogosławi 🙂 .
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Msza św. o godz. 1800 a po Eucharystii nabożeństwo czerwcowe z procesją.
  4. W poniedziałek i w środę o godz. 1900 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (klasy I i II szkoły średniej).
  5. W czwartek na godz. 1800 zapraszam na Eucharystię – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
    W czwartek po Mszy św. zapraszam na zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz dziewczynki na próbę sypania kwiatów.
  6. W piątek 11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele przeżywamy i zyskujemy odpust. Ze względu na Uroczystość nie ma postu. O godz. 1800 Msza św. Po Mszy św., nabożeństwo czerwcowe, akt zawierzenia naszej parafii NSPJ i procesja eucharystyczna. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów.
  7. W sobotę o godz. 900 odbędzie się Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, dla rodziców, dziadków oraz dla wszystkich, którzy pragną przyjąć Komunię św. w czasie Odpustu i Bierzmowania. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na wieczorną Mszę Świętą o godz. 1800.
  8. Za tydzień w niedzielę, 13 czerwca 2021r., będziemy obchodzić zewnętrzne uroczystości odpustowe. O godz. 1130 odmówimy różaniec z racji nabożeństwa fatimskiego, a o godz. 1200 rozpocznie się suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Do udziału w uroczystościach odpustowych zapraszam całą Asystę, Ochotnicze Straże Pożarne; Koła Gospodyń Wiejskich, członkinie Żywego Różańca i Bractwa św. Anny, Akcję Katolicką, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, scholkę parafialną, ministrantów i lektorów, wszystkich parafian i gości.
    Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Marian Szczerba – Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Na zakończenie sumy będzie błogosławieństwo dzieci. Po błogosławieństwie, wychodząc z kościoła dzieci otrzymają czerwone serca – z napisem Serce dla serca. W domu dzieci z tyłu serca podpiszą się swoim imieniem i nazwiskiem i przychodząc popołudniu na festyn wrzucą je do skrzyni. W czasie festynu z tych serc będzie losowana nagroda ks. Proboszcza, którą będzie rower.
    Parafialny Festyn z racji Odpustu i Dnia Dziecka rozpoczniemy popołudniu o godz. 1500. Liczymy na waszą obecność przy ołtarzu i za plebanią 🙂 .
  9. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Donata Sikorska, Estera Sikorska, Klaudia Kosiak, Wioletta Hanak, Albina Janowska, Małgorzata Kozioł, Patrycja Lasoń, Jadwiga Łapacz, Mariola Krawczyk oraz Pan Krzysztof Kozioł. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Irenie Krawczyk i Jadwidze Pyrkosz.
    W najbliższą sobotę prosimy Rodziców Młodzieży przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Pani Józefa Górniak l. 77 z Rększowic i śp. Pan Henryk Ziaja l. 55 z Rększowic. Pogrzeb Pana Henryka we wtorek o godz. 1500. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek …x3