Niedziela Zesłania Ducha Świętego (23 maja 2021r.)

1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 1800.
  2. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (klasy I i II szkoły średniej)
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 1800 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
  4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz.…
  5. Kochani Parafianie. 3 czerwca będziemy przeżywać Boże Ciało. Na uroczystość Bożego Ciała wyrażając naszą wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie chcemy jak rok temu przez środek kościoła usypać dywan z kwiatów dla Pana Jezusa. Mam ogromną prośbę. Potrzebujemy dużo kwiatów w kolorach: biały, żółty, czerwony, fioletowy, różowy – oczywiście oddzielone jedne od drugich. Proszę wszystkich o pomoc.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Grażyna Truszczyńska, Halina Kowalska, Danuta Muś, Elżbieta Badora, Izabela Kowalska, Agata Strojanowska oraz Panowie: Mariusz Kowalski, Artur Kowalski, Grzegorz Truszczyński. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Stefanii Gomoluch, Stanisławie Badora, Pelagii Muś.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Bożenę Rogacz, Edytę Wieczorek, Ewę Rafalik, Edytę Rafalik.
  7. W ubiegłym tygodniu do domu Boga Ojca odszedł ks. Prałat Stefan Jachimczak – pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła w Rększowicach. Wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych ks. Prałata z serca dziękuję. Wszystkim tym, którzy nie mogli jechać na pogrzeb, a modlili się w naszym kościele lub w swoich domach z serca dziękuję. Wyrażając naszą wdzięczność księdzu Prałatowi chcemy w naszych kościele odprawić za Niego gregoriankę. W intencji ks. Prałata zostało zamówionych 200 Mszy św.
    Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, ksiądz Prałat Stefan Jachimczak, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, * radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.  Wieczny odpoczynek … (x3)