Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia 2018r.)

1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego Narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.
  1. W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz. 800; 1000 i 1130 a w drugi dzień świąt tak jak w niedzielę. W środę na sumie poświęcenie owsa.
  1. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
  1. Bardzo dziękuję Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom dzieci oraz dzieciom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rększowicach za wykonanie pięknych bombek, ozdób choinkowych oraz udekorowanie dwóch choinek w naszym kościele. To wszystko dzisiaj możemy drodzy parafianie zobaczyć. Podziękowanie składam na ręce Pani Dyrektor Edyty Pawlak.
  1. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przygotowali tegoroczną szopkę i wystrój Bożonarodzeniowy w naszym kościele. Dziękuje Paniom: Cierpiał Katarzynie, Marchwińskiej Barbarze, Górniak Joannie, Kościelniak Annie, Nalewajka Agnieszce, Kubaj Agacie, Haczyk Marzenie, Sokołowskiej Wiolecie, Maj Iwonie, Maj Agacie oraz Panom: Maj Januszowi, Marchwińskiemu Piotrowi, Nalewajka Danielowi, Cierpiał Przemysławowi, Lazar Zdzisławowi, Badora Remigiuszowi, Lis Rafałowi, Przybyłowicz Rafałowi, Ciuk Cezaremu, Szyja Edwardowi, Zych Dariuszowi, Krawczyk Mateuszowi, Lazar Igorowi, Cierpiał Bartkowi. Dziękuje Panom Stanisławowi Haczyk i Mateuszowi Haczyk za wykonanie tegorocznej szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuje Panowie wam za wasz dar serca. Dziękuje Pani Ani Kołtun i całej jej rodzinie za zrobienie pięknego stroika przed ołtarzem i na ołtarzu. Dziękuje Panu Leśniczemu Krzysztofowi Wołczyk za dar serca w postaci choinek do naszego kościoła. Dziękuje wszystkim, którzy przywieźli choinki do naszego kościoła – to podziękowanie składam na ręce Pana Remigiusza Stoparek. Dziękuje Panu Alfredowi Benduch za sianko do naszej szopki. Kochani tyle serca doświadczyłem od was przed świętami – bardzo wam za wszystko dziękuje. Niech Boża Dziecina ma was i wasze rodziny w opiece.
  1. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii dnia 27 grudnia tj. w czwartek. Oto program kolędy na nadchodzący tydzień.

27 grudnia 2018 r. (czwartek) – Hutki

Hutki Góry i Hutki do rodziny Trelów i Kadłubków

28 grudnia 2018 r. (piątek) – Hutki

od rodziny Zająców do rodziny Jagodów i pani Donaty Klabisz

29 grudnia 2018 r. (sobota) – Hutki

od rodziny Katarzyny i Radosława Klabisz do rodziny Wrzosowskich i pani Ewy Brandt

Początek kolędy każdego dnia o godz. 830. Samochód proszę na godz. 820.

1. W najbliższą niedzielę, niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych i przyjęcia wraz z dziećmi indywidualnego błogosławieństwa na każdej Mszy Świętej.
  1. Jeszcze raz wszystkim życzę radosnego świętowania.