Święto Świętej Rodziny (30 grudnia 2018r.)

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 1600 podczas, którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  1. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) – Hutki

od rodziny Bogumiły i Kazimierza Kicińskich do rodziny Zdybowicz i Bałdygów

2 stycznia 2019 r. (środa) – Hutki –od rodziny Jadwigi i Romualda Krupińskich do rodziny Czerwików i Wojtasików – Początek kolędy od godz. 1115. Samochód proszę na godz. 1105.

4 stycznia 2019 r. (piątek) – Hutki

od rodziny Rogaczów do rodziny Bakotów

5 stycznia 2019 r. (sobota) – Hutki

od leśniczówki do rodziny Cierniaków i pana Stanisława Bazana

Początek kolędy każdego dnia (oprócz środy) o godz. 830. Samochód proszę na godz. 820.

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W I piątek miesiąca o godz. 1615 spowiedź i Komunia św. dla dzieci, które odprawiają pierwsze piątki miesiąca. O godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych z Komunią św. pojadę w niedzielę w Trzech Króli od godz. 1300.
  1. W piątek o godz. 1745 spotkanie naszej scholki parafialnej.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła podczas wszystkich Mszy Świętych. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Rększowic przedstawią jasełka. Z Panią Dyrektor, Nauczycielami i uczniami ze szkoły z Rększowic zapraszam parafian na tegoroczne jasełka.
  1. Zapraszamy do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej artykuł na temat Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki; Litania do Niepokalanego Serca Maryi; modlitwa do Świętej Rodziny oraz modlitwa rodziny o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Bożena Banasiak, Alicja Żurek, Sylwia Rogacz, Aneta Ławińska oraz Panowie: Konrad Rogacz, Mateusz Ławiński. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Beatę Krawczyk, Anetę Kołodziej, Jadwigę Zych, Bożenę Ślęzak.