IV Niedziela Adwentu (23 grudnia 2018r.)

1. Bardzo dziękuję wam kochani za rekolekcyjny czas, że w ubiegłą środę skorzystaliście z sakramentu pokuty i pojednania. Noście Chrystusa w waszych sercach jak najdłużej, a wtedy nasza parafia będzie przemieniała się naprawdę. Niech miłosierny Bóg będzie uwielbiony za każde wasze uklęknięcie przy kratkach konfesjonału.
  1. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 700.
  1. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  1. Na Pasterkę zapraszam jutro o północy, a o godz. 2315 zapraszam na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy wcześniej i razem przywitajmy Boże Dziecię.
  1. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o północy – Pasterka; o godz. 800; 1000 i 1130 (nie będzie Mszy św. o godz. 1600). W II dzień świąt (w święto św. Szczepana) Msze św. jak w niedzielę. W wspomnienie św. Szczepana na sumie o godz. 1130 poświęcimy owies.
  1. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszam wszystkich małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo w czasie każdej Mszy Świętej.
  1. Dziękuje Panu Mirosławowi Stoparek za to, że poświęcił swój wolny czas i jeździł z ks. Rekolekcjonistą do chorych w czasie spowiedzi rekolekcyjnej. Dziękuje Panom: Krzysztofowi Kubaj, Edwardowi Szyja i Zdzisławowi Baur za pracę wykonaną na placu kościelnym przed rekolekcjami.
  1. Zapraszam do świątecznego numeru tygodnika Niedziela, a w niej płyta z kolędami. Przypominam, że świąteczny numer tradycyjnie kosztuje 10 zł. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej artykuł pt. „Nie dajmy sobie zabrać ducha Bożego Narodzenia”, Litania do św. Szczepana oraz czemu służy wizyta duszpasterska.
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. Różaniec (od poniedziałku do piątku) o godz. 16.30.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Barbara Bazan, Karolina Zalas, Beata Posmyk, Aneta Szyja, Katarzyna Pyrkosz oraz Panowie: Mariusz Zalas, Damian Pyrkosz, Eryk Posmyk i Krzysiu Zalas. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Sylwestrze Kozak, Halinie Kamińskiej, Stanisławie Kuśmierskiej.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Beatę Krawczyk, Anetę Kołodziej, Jadwigę Zych, Bożenę Ślęzak.