Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia 2021r.)

1. Drodzy parafianie i goście!
    Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
    Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzy ks. Proboszcz. 🙂
  2. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:
    a) dziękuję wszystkim parafianom za udział w liturgii minionych dni (Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty). Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.
    b) dziękuję Panom za przygotowanie Grobu Bożego: Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Markowi Minkinie, Krzysztofowi Minikinie, Rafałowi Lis.
    c) dziękuję Paniom za posprzątanie na placu kościelnym: Katarzynie Lis, Izabeli Minkinie, Jadwidze Lipskiej.
    d) dziękuję Pani Ani Mrozek za przygotowanie pięknych dekoracje kwiatowe przy Grobie Bożym, przy ołtarzach NMP i św. Jana Pawła II oraz w prezbiterium.
    Dziękuję Paniom: Sylwii Kołtun i Jadwidze Lipskiej za pomoc Pani Ani w ubieraniu kościoła.
    e) dziękuję wszystkim rodzinom z Hutek, Kolonii Hutek, z Rększowic i z wszystkich dzielnic Rększowic za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Wielka wdzięczność i podziękowanie dla wszystkich Pań, które podjęły się trudu zebrania tych ofiar.
    f) dziękuję Panu organiście Panu Kordianowi, za oprawę śpiewno – muzyczną w czasie Triduum Paschalnego i dzisiejszej wielkanocnej uroczystości.
    g) dziękuję naszym lektorom i ministrantom za ich gorliwą służbę w Wielkim Tygodniu.Wszystkim z serca dziękuję za wspólną modlitwę, wspólne trwanie na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy grobie, oraz za przygotowanie tegorocznych świąt. Niech Zmartwychwstały Pan wam wynagrodzi i błogosławi.
  3. Msze Święte dzisiaj jeszcze o godz. 830; 1000; 1130 i o 1300. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 830; 1000; 1130; 1300 i o godz. 1600.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 1800 (przechodzimy na czas letni).
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
  6. Za tydzień o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa, na który serdecznie was kochani Parafianie zapraszam.
  7. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Barbara Norberczyk, Katarzyna Stoparek, Joanna Maj, Marzena Haczyk oraz Panowie: Andrzej Haczyk, Cezary Ciuk, Mateusz Haczyk, Wiktor Górniak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Krystynie Cierniak, Wioletcie Kołdun, Jadwidze Majdzik, Janinę Morawiec, Joannie Górniak.
    W najbliższy piątek o godz. 1930 prosimy Panie: Wiesławę Brusz, Darię Rokicką, Ninę Szyja, Cecylię Paleczną.
  9. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła: śp. Pani Genowefa Żurek z Rększowic l 91.