II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia 2021r.)

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)
  2. Dzisiaj o godz. 1500 w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
  3. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  4. Dzisiaj o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa, na który serdecznie was kochani Parafianie zapraszam.
  5. We wtorek o godz. 1830 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących do I Komunii św.
  6. W czwartek o godz. 1830 spotkanie kandydatów na lektorów.
  7. W piątek o godz. 1830 spotkanie scholii parafialnej.
  8. W najbliższy piątek o godz. 1930 prosimy Panie: Wiesławę Brusz, Darię Rokicką, Ninę Szyja, Cecylię Paleczną.
  9. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła: śp. Pani Weronika Kamińska z Hutek l 85.