IV Niedziela Wielkiego Postu (27 marca 2022r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za dar serca, za słodycze, które pojechały do Przemyśla dla dzieci z Ukrainy. Dziękuję Państwu Katarzynie i Rafałowi Lis za pomoc w pakowaniu wszystkich słodkości. Było ich bardzo, bardzo dużo. Dziękuję Panu Krzysztofowi Minkinie, który pojechał ze mną i pomógł mi dostarczyć wszystkie słodkości. Z ofiar z puszki pod chórem zakupiłem czekolady i również zawiozłem do Przemyśla. Suma tych ofiar to 735 zł. Wszystkim ofiarodawcom jeszcze raz dziękuję za to, że część waszego serca powędrowała do Przemyśla dla dzieci z Ukrainy.
  2. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 1530 a w piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 1730. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  3. We wtorek o godz. 1830 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie w kościele.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1630. Dzieci w pierwszy piątek spowiadają się, przyjmują Pana Jezusa do serca i zostają na Drodze Krzyżowej. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 700 różaniec święty, a o godz. 730 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi. W tym miesiącu w pierwszą sobotę nabożeństwo i Msza św. wcześniej, bo później pojadę do Blachowni spowiadać.
  5. Kochani za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcji wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dariusz Kuśmierek proboszcz parafii św. Maksymiliana w Zawierciu. Oto program naszych rekolekcji:

„Otwórzcie serca przed Bogiem”

Rekolekcje wielkopostne

Niedziela – 3 kwietnia 2022 r.

730    – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

800   – Msza św. z nauką ogólną.

1000 – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej (klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

1130 – Msza św. z nauką ogólną.

1530 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1600 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek – 4 kwietnia 2022 r.

900   – Msza św. z nauką ogólną.

1030   – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów szkół podstawowych (0 – III)

1130 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów szkół podstawowych (IV- VIII)

1330 – Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną (rodzina zgłasza adres chorego u księdza Proboszcza)

1730 – Różaniec rekolekcyjny.

1800 – Msza św. z nauką ogólną.

Wtorek – 5 kwietnia 2022 r. (Dzień Sakramentu Pokuty)

815    – Spowiedź święta.

900    – Msza św. z nauką ogólną.

1030   – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów szkół podstawowych (0 – III)

1130   – Spowiedź i spotkanie rekolekcyjne dla uczniów szkół podstawowych (IV- VIII)

1730   – Spowiedź święta.

1800    – Msza św. z nauką ogólną.

1900    – Spowiedź święta.

1930   – Msza św. z nauką ogólną

Program wywieszony jest w gablocie pod chórem, jest obecny na stronie internetowej. Zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w naszych rekolekcjach parafialnych. Pojednajmy się z Panem Bogiem. Otwórzmy nasze serca przed Nim. Niech przyjdzie do nas ze swoją miłością i pokojem. Bądźmy ludźmi pokoju.

6. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Angelika Staszowska, Edyta Książek, Sonia Marchewka oraz Pan Marian Szyja. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Panu Stanisławowi Staszowskiemu.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Barbarę Stoparek, Dorotę Drożdżyńską, Ewelinę Wieczorek, Urszulę Benduch.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.