II Niedziela zwykła (15 stycznia 2023r.)

1. Kochani wczoraj zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Z całego serca dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie i ministrantów w waszych domach, gdzie modliliśmy się, wypraszając dar Bożego błogosławieństwa dla was i waszych rodzin. W czasie kolędy poruszaliśmy różne sprawy: rodzinne i parafii; radowaliśmy się wspólnie, ale były też i sprawy trudne, bolesne. W Mszach św. za Parafian które odprawiam w czwartek o godz. 700 będę polecał wasze intencje, prośby, które usłyszałem w czasie kolędy. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kolędy. Dziękuję za każde śniadanie, obiad i kawę. Dziękuję wszystkim kierowcom, którzy służyli swoimi samochodami w czasie kolędy. Kochani wiem, że niektórzy z różnych powodów nie mogli mnie przyjąć w czasie kolędy. Dlatego jeśli ktoś ma życzenie może to uczynić w sobotę (21 stycznia) Proszę tylko aby ks. Proboszczowi zgłosić adres domowy.
  2. Bardzo dziękuję za wasz dar serca. Pragnę poinformować, że plebania została spłacona. Przed nami dwie tace gospodarcze w lutym i w marcu na zapłacenie ogrzewania w kościele. Od kwietnia do sierpnia zawieszamy tace gospodarcze. Dziękuję wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za każdy dar serca. Niech dobry Bóg wam wynagrodzi i błogosławi. Parafia na dzień dzisiejszy nie ma długu.
  3. Dzisiaj po każdej Mszy św. pod chórem rozprowadzane są faworki do kawy. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinasowanie autokaru dla dzieci wyjeżdżających na ferie. W imieniu dzieci składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie wszystkich, którzy wyjeżdżają na ferie w góry na narty.
  5. W piątek (20 stycznia) zapraszam na Mszę św. o godz. 1800 z racji moich imienin.
  6. W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  7. W dniach od 13 do 20 września br. chcemy zorganizować pielgrzymkę do Izreala. Koszt pielgrzymki to 2490 zł i 630 dolarów (czyli ok 5500 zł. za osobę). Chcemy nawiedzić: Betlejem, Ein Karim, Jerozolima, Marze Martwe, Górę Karmel, Nazaret, Górę Błogosławieństw, Kanę Galilejską, Kafarnaum, Górę Tabor i inne miejsca. Grupę pielgrzymkową musimy zorganizować to 12 lutego br. Cena pielgrzymki skalkulowana jest dla grupy 46 osób. Na dzień dzisiejszy zapisało się 23 osoby. Zapraszam do pielgrzymowania śladami Pana Jezusa po Ziemi Świętej. Więcej informacji w naszej gazetce parafialnej i u ks. Proboszcza w zakrystii.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Honorata Żurek, Iwona Nowak, Dorota Szymczyk oraz Panowie: Mariusz Benduch i Krzysztof Nowak. Bóg zapłać za waszą pracę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Aldonie Górniak, Zenonie Górniak, Magdalenie Urbańskiej, Alinie Kwas, Bronisławie Kurdek, Danucie Szymczyk, Wiesławie Benduch.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Annę Śmietana, Emilię Leśniczek, Agnieszkę Całus, Wiolettę Jakubowską.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli śp. Pan Bogdan Krupiński l. 75 z Hutek i śp. Pan Jarosław Nalewajka l. 52 z Hutek. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek … (x3)