Chrzest Pański (8 stycznia 2023r.)

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  3. W poniedziałek nie będzie Mszy św.
  4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu

9 stycznia 2023 r. – Rększowice – od godz. 1500

od rodziny Iwony i Andrzeja Cierpiałów do rodziny Alicji i Jerzego Żurków

12 stycznia 2023 r. – od godz. 830

Kolonia Hutki i Rększowice do plebani

12 stycznia 2023 r. – od godz. 1600

Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa (dawne Ługi) Rększowice pod Łaźcem, Tartak,

13 stycznia 2023 r. – Rększowice – od godz. 830

od rodziny Jadwigi i Stanisława Górniak do Pani Marii Gasiaków

14 stycznia 2023 r. – Rększowice – od godz. 830

od rodziny Marty i Marcina Żurków (przy drodze na Jamki) i od krzyża do plebani

Początek kolędy o godz. 830. Samochód proszę na godz. 820. Ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu za docieplenie plebanii. Za złożony dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Za tydzień po każdej Mszy św. dzieci będą rozprowadzać faworki do niedzielnej kawy. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczonej na dofinasowanie autokaru dla dzieci wyjeżdżających na ferie.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie rodziców z dziećmi, które wyjeżdżają z ks. Proboszczem na ferie w góry.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Dorota Grzyb, Jolanta Kamińska oraz Panowie: Piotr Kamiński i Marcin Cierpiał. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Marii Dawczyk, Elżbiecie Cierpiał, Alicji Purgal.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Iwonę Nowak, Magdalenę Urbańską, Renatę Benduch, Paulinę Sobala.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.