II Niedziela Adwentu (9 grudnia 2018r.)

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które złożyliście Siostry i Bracia przy okazji rozprowadzania opłatków. Tak jak mówiłem tydzień temu ofiary będą przekazane na potrzeby naszej parafii.
  3. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich was kochani, a szczególnie te dzieci które jeszcze nie były ani razu.
  4. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się za tydzień nasze rekolekcje parafialne. Oto program rekolekcji:

16 grudnia – III Niedziela Adwentu

8.00    –  Msza święta z nauką dla dorosłych

10.00  – Msza święta z nauką dla dzieci:

przedszkolaków i uczniów  Szkół Podstawowych z rodzicami

11.30  – Msza święta z nauką dla dorosłych

16.00  – Msza święta z nauką dla młodzieży gimnazjalnej,

ponadgimnazjalnej, studentów i pracującej

Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

19 grudnia, środa  – Dzień spowiedzi przedświątecznej

8.30   –  Spowiedź

9.00   –  Msza święta z nauką dla dorosłych

10.30 – Posługa sakramentalna w domach chorych

(rodzina zgłasza adres chorego u księdza Proboszcza)

16.15 – Spowiedź dla dzieci i rodziców

17.00 – Msza święta z nauką dla dzieci z rodzicami (Roraty)

18.15 –  Spowiedź dla młodzieży i dorosłych

19.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych

Tegoroczne nauki rekolekcje wygłosi  ks. Mariusz Bakalarz, którego dobrze znamy i nie muszę przedstawiać. Program jest wywieszony w gablotach pod chórem i przed kościołem. Jest obecny na naszej stronie parafialnej.

1. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
  2. W czwartek na godz. 1800 zapraszam wszystkich lektorów i ministrantów na zbiórkę. Obecność obowiązkowa. Spotkanie będzie dotyczyć rekolekcji i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. Bardzo dziękuje Państwu Elżbiecie i Tadeuszowi Cierpiał za sianko na stół wigilijny. Bardzo dziękuje Paniom, młodzieży i dziewczynkom za przygotowania sianka: Wioli Sokołowskiej, Joannie Przybyłowicz, Natalii Trzepizur, Amelii Piwek, Wiktorii Sirek, Zuzi Sokołowskiej i Oli Przybyłowicz. Dzisiaj po każdej Mszy św. za dobrowolną ofiarę można nabyć takie poświęcone sianko na stół wigilijny. Serdecznie zapraszam.
  4. Dzisiaj także wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła rozprowadzają na stół wigilijny artykuły Bożonarodzeniowe.
  5. W zakrystii można dzisiaj nabyć świecę Caritas na nasz stół wigilijny.
  6. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. Różaniec (od poniedziałku do piątku) o godz. 16.30.
  7. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat: Objawień Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe (12 grudnia 1531 r.) Litania za chorych, Kilka prawd o stanie wojennym i modlitwa w intencji naszych parafialnych rekolekcji.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Elżbieta Musik, Danuta Zalas, Alicja Sobala, Agnieszka Pompa oraz Pan Waldemar Musik. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Helenie Góreckiej.
    W najbliższy piątek prosimy Panie: Annę Bazan, Halinę Górniak, Barbarę Wierzchowską, Lidię Ślęzak.