Niedziela Chrztu Pańskiego (12 stycznia 2020r.)

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem.
  2. Zapraszam wszystkich dzisiaj na godz. 1800 na wieczór kolędowania przy Panu Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele.
  3. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
    13 stycznia 2020 r. (poniedziałek) – Rększowice
    od rodziny Ścigałów i Ziajów do rodziny Marii i Czesława Gasiaków
    14 stycznia 2020 r. (wtorek)
    Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa (dawne Ługi) Rększowice pod Łaźcem, Tartak,
    15 stycznia 2020 r. (środa)
    Kolonia Hutki i Rększowice do plebani
    16 stycznia 2020 r. (czwartek) – Rększowice
    od rodziny Marty i Marcina Żurków (przy drodze na Jamki) i od krzyża do plebani
    Początek kolędy o godz. 830. Samochód proszę na 820. Tylko w poniedziałek kolęda rozpocznie się od godz. 930. Samochód poproszę o godz. 920.
  4. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Teresa Gzik, Małgorzata Banasiak, Jolanta Norberczyk, Joanna Górniak, Alicja Górniak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Barbarę Norberczyk, Helenę Micek, Ninę Szyja, Wiesławę Brusz.
  6. W tym tygodniu do Pana Boga odeszły: śp. Pani Genowefa Gasiak z Rększowic l. 85 i śp. Pani Władysława Kmieć z Rększowic l.73.