II Niedziela zwykła (19 stycznia 2020r.)

1. Kochani parafianie w ubiegły czwartek została zakończona wizyta duszpasterska w naszej parafii. Z całego serca dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie i ministrantów w waszych domach, gdzie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modliliśmy się, wypraszając dar Bożego błogosławieństwa dla rodzin. W czasie kolędy poruszaliśmy różne sprawy: rodzinne i parafii; radowaliśmy się, że dobry Bóg dał nam dożyć i przeżyć jubileusz 40-lecia odprawienia pierwszej Mszy św. w naszym kościele. Informowałem was, że w maju br. kiedy cała Polska będzie obchodzić 100 rocznicę urodzin wielkiego Polaka i Papieża Jana Pawła II poświęcimy pomnik i wprowadzimy relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II do kościoła w Rększowicach. Proszę o modlitwę za naszych kochanych chorych, którzy tak bardzo cierpią. Bóg zapłać za serdeczne rozmowy i za ofiary złożone z racji kolędy. Dziękuję za każde śniadanie, obiad i kawę. Dziękuję wszystkim kierowcom, którzy służyli swoimi samochodami w czasie kolędy. Kochani wiem, że niektórzy z powodu pracy, ferii nie mogli mnie przyjąć w czasie kolędy. Dlatego jeśli ktoś ma życzenie może to uczynić w sobotę (1 lutego). Proszę tylko, aby ks. Proboszczowi zgłosić adres domowy.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 1800.
  3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska ogłasza nabór do szkółki muzycznej, który odbędzie się 29 stycznia 2020 r (środa) godz. 1800.
  4. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Wiesława Brusz, Barbara Norberczyk, Helena Micek, Nina Szyja oraz Panowie: Roman Brusz i Witold Norberczyk. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Cecylię Paleczną, Elżbietę Wieczorek, Ilonę Badora, Wiesławę Kowal.
  6. W tym tygodniu do Pana Boga odeszli: śp. Pani Emilia Zych z Rększowic l. 86 i śp. Pan Ireneusz Glajzner z Rększowic l.60.