II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (5 stycznia 2020r.)

1. Jutro w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Jutro na Mszy św. o godz. 1000 uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Hutek przedstawią jasełka. Z Panią Dyrektor, Nauczycielami i uczniami ze szkoły z Hutek zapraszam wszystkich parafian jutro na jasełka do naszego kościoła.
  2. Zapraszam w środę na pierwsze nabożeństwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele. Msza św. o godz. 1700. Przypominam, że w tej Mszy św. modlimy się za żywych.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Za tydzień w niedzielę o godz. 1800 zapraszam na Wieczór kolędowania przy Panu Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele.
  5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
    7 stycznia 2020 r. (wtorek) – Rększowice
    od rodziny Haczyków do rodziny Anny i Marka Krawczyków
    9 stycznia 2020 r. (czwartek) – Rększowice
    od rodziny Haładajów i pani Marioli Szwengiel do rodziny Gromadzkich
    10 stycznia 2020 r. (piątek) – Rększowice
    od rodziny Iwony i Andrzeja Cierpiałów do rodziny Alicji i Jerzego Żurków
    11 stycznia 2020 r. (sobota) – Rększowice
    od rodziny Jadwigi i Stanisława Górniak do rodziny Klimczaków
    Początek kolędy o godz. 830 . Samochód proszę na 820. Tylko we wtorek kolęda rozpocznie się od godz. 800. Samochód poproszę o godz. 750
  6. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  7. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Jadwiga Majdzik, Joanna Ciuk, Marzena Haczyk, Iwona Jakubowska, Agnieszka Majdzik oraz Panowie: Eugeniusz Majdzik, Janusz Morawiec, Cezary Ciuk. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Agatę Żyłka, Joannę Górniak, Teresę Gzik, Małgorzatę Banasiak.
  9. W tym tygodniu do Pana Boga odeszły: śp. Pani Janina Stoparek z Hutek l 84 i śp. Pani Stefania Zając z Hutek l.79. Pogrzeb Pani Stefani we wtorek o godz. 1300 w Częstochowie na cmentarzu św. Rocha.