XXIV Niedziela zwykła (15 września 2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
    Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września na Mszę św. o godz. 1800.
  2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Przypominam że są to klasy VI; VII, VIII szkoły podstawowej i I klasa szkoły średniej.
  3. Spotkanie formacyjne w tym tygodniu:
    Czwartek godz. 1830 – ministranci szkoły podstawowej
    Sobota godz. 900  – lektorzy ze szkoły średniej
  4. Spotkania dla rodziców
    Wtorek godz. 1900 – rodziców dzieci pierwszokomunijnych
    Środa godz. 1900 – rodziców ministrantów i scholki
  5. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  6. Druhowie OSP w Rększowicach zapraszają dzisiaj tj. 15 września na piątą już akcję zbiórki krwi. Krew będzie można oddać przed remizą OSP w Rększowicach od godz. 1000 – do godz. 1400. Po oddaniu krwi zapraszamy na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez druhów strażaków.
  7. Za tydzień w niedzielę na godz. 1700 zapraszam Akcję Katolicką na pierwsze powakacyjne spotkanie. Spotkanie rozpocznie się w kościele.
  8. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Danuta Froch; Kowalczyk Joanna; Elżbieta Bola; Paulina Turek oraz Pan Mirosław Bola. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Alfredzie Krawczyk.
    W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Elżbietę Ścigała; Agnieszkę Górską; Barbarę Kołodziejczyk; Barbarę Szewerda.