V Niedziela Wielkiego Postu (7 kwietnia 2019r.)

1. Wszystkich parafian proszę o gorliwe korzystanie z daru rekolekcji wielkopostnych (z nauk rekolekcyjnych, z spowiedzi świętej, z daru jaką jest Najświętsza Eucharystia). Program rekolekcji wywieszony w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej. W Środę na zakończenie rekolekcji zapraszam na godz. 1800 na Wieczór Uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
    Gorąca zapraszam was kochani do udziału w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych.
  2. Dzisiaj w kruchcie kościoła rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  3. W czwartek o godz. 1830 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów (również ze szkoły średniej).
  4. W najbliższy piątek 12 kwietnia br. o godz. 1730 będzie odprawiona plenerowa Droga Krzyżowa w Hutkach
    I stacja – przy Krzyżu na początku Hutek (przy drodze na Starczę)

II stacja – obok domu państwa Wiesławy i Edmunda Szewczyk

III stacja – przy Krzyżu koło hasiówki

IV stacja – obok domu państwa  Anny i Pawła Ślimak

V stacja – przy Krzyżu obok domu pani Donaty Klabisz

VI stacja – obok domu państwa Krystyny i Waldemara Kamińskich

VII stacja – obok domu państwa Zenony i Stanisława Staszewskich

VIII stacja – obok domu państwa Joanny i Zbigniewa Tekiela

IX stacja – obok domu państwa Anny i Michała Kowalczyk

X stacja – obok domu pani Stanisławy Haładaj

XI stacja – obok domu państwa Wioletty i Zdzisława Lazar

XII stacja – obok domu państwa Weroniki i Edwarda Szyja

XIII stacja – obok domu Zdzisławy i Zenona Szydłowskich

XIV stacja – przy Krzyżu misyjnym

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tegoroczną Drogę Krzyżową po Hutkach. Rozpoczynamy w najbliższy piątek o godz. 1730.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą o godz.1000 zgromadzimy się przed kościołem na małym parkingu, skąd wyruszy uroczysta procesja z palmami na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przypominam, że za tydzień odbędzie się konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych pt: Najpiękniejsza i największa palma na niedzielę palmową. Konkurs będzie w II kategoriach: I kategoria – najpiękniejsza palma; II kategoria – największa palma. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową po Mszy św. o godz. 1000.
  6. Kochani za tydzień nasza ostatnia taca gospodarcza, którą przekażemy firmie Climatec za wykonanie ogrzewania w naszym kościele. Nasz dług to 11690 zł. Za wasz dar serca, za wszystkie ofiary już dzisiaj wam z serca dziękuje.
  7. W piątek zostały otwarte ubikacje przy cmentarzu.
  8. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. W tym tygodniu różaniec w poniedziałek i we wtorek o godz. 1630; w środę i w czwartek o godz. 1730. W piątek różańca nie będzie, ponieważ będziemy na Drodze Krzyżowej na Hutkach.
  9. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat modlitwy w intencji rekolekcji, artykuł pt: „Zakryty aby zajaśnieć”; rozkład autobusu szkolnego w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Donata Badora, Agata Badora, Iwona Olszewska, Diana Staniec, Julia Badora oraz Pan Norbert Staniec. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Genowefie Nowak.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Ewelinę Kuśmierz, Alicję Purgal, Katarzynę Cierpiał, Dorotę Grzyb.