IV Niedziela Wielkiego Postu (31 marca 2019r.)

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1530 .0
  2. Od wtorku Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 1800.
  3. W czwartek o godz. 1800 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów (również ze szkoły średniej). Zbiórka będzie próbą przygotowania do Świętego Triduum Paschalnego.
  4. W czwartek o godz. 1900 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przyjmą do swoich serc I Komunię św.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych pojedzie ks. Rekolekcjonista w poniedziałek od godz. 1300. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 1800. Spowiedź święta dla tych co praktykują 9 pierwszych piątków miesiąca od godz. 1600. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w czasie rekolekcji.
  6. Kochani parafianie w najbliższą sobotę (6 kwietnia) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcyjny jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w kruchcie naszej świątyni. Oto program tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
    Sobota – 6 kwietnia
    1630 – Rekolekcyjna Droga Krzyżowa
    1700 – Msza św. na rozpoczęcie Świętych Rekolekcji z nauką dla wszystkich

Niedziela – 7 kwietnia

730     – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

800   – Msza św. z nauką dla starszych

1000 – Msza św. z nauką dla dzieci klas od I do VI i z Przedszkola z rodzicami

1130 – Msza św. z nauką dla starszych

1530 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1600 – Msza św. z nauką dla młodzieży: z klasy VII, VIII, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, akademickiej i pozaszkolnej

Poniedziałek – 8 kwietnia

900   – Msza św. z nauką dla starszych

1030 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży gimnazjalnej i klasy VII, VIII szkoły podstawowej

1200 – Spotkanie uczniów szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli (5-latki)

1300 – Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną (rodzina zgłasza adres chorego u księdza Proboszcza)

1630 – Różaniec rekolekcyjny.

1700 – Msza św. z nauką dla starszych

1900 – Nauka rekolekcyjna  dla młodzieży ponadgimnazjalnej, akademickiej i pozaszkolnej

Wtorek – 9 kwietnia (Dzień Sakramentu Pokuty)

815   – Spowiedź starszych

900    – Msza św. z nauką dla starszych

1030 – Spowiedź młodzieży gimnazjalnej i klasy VII i VIII szkoły podstawowej

Spotkanie rekolekcyjne (Komunia św.)

1200 – Spowiedź uczniów klas IV, V, VI

Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkoli (5-latki)

1630  – Spowiedź starszych

1700  – Msza św. z nauką dla starszych

1830  – Spowiedź św. dla młodzieży ponadgimnazjalnej, akademickiej, pozaszkolnej i dla wszystkich dłużej pracujących.

1900 – Msza św. z nauką – dla młodzieży ponadgimnazjalnej, akademickiej, pozaszkolnej i dla wszystkich dłużej pracujących.

Środa – 10 kwietnia

830   – Msza św. z nauką dla dzieci szkół podstawowych

1800 – Wieczór Uwielbienia – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Zakończenie Rekolekcji

Rekolekcje wygłosi ks. Paweł Cielibała – wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Koziegłowach. Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych.

7. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. W tym tygodniu różaniec od wtorku do czwartku o godz. 1730. W piątek o godz. 1630.
  8. Za tydzień w kruchcie kościoła będą rozprowadzane świece Cartias na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  9. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki a w niej na temat Sanktuariów maryjnych w Polsce – krótka ich historia. Serdecznie polecam.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Małgorzata Błaszak, Urszula Pijet, Aleksandra Bazan, Beata Leśniczek oraz Pana Janusz Błaszak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Kazimierze Pijet.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Donatę Badora, Agatę Badora, Iwonę Olszewską, Dianę Staniec.