Niedziela Palmowa (14 kwietnia 2019r.)

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
  1. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuje rodzicom, którzy mimo strajku nauczycieli potrafili się zorganizować i przyprowadzić swoje dzieci do kościoła. Dziękuję Paniom Dyrektorkom – pani mgr Edycie Pawlak, pani mgr Tamarze Gwóźdź za pomoc w organizacji rekolekcji. Dziękuje nauczycielom i pracownikom szkół za opiekę nad dziećmi w drodze do kościoła, w kościele i w drodze do szkoły. Dziękuję Panu Mirosławowi Stoparek za podwożenie samochodem ks. Rekolekcjonisty z posługą sakramentalną do chorych parafian.
  1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 1530.
  1. W środę na godz. 1830 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów. Zbiórka będzie dotyczyć przygotowania do Triduum Paschalnego.
  1. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1800, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem przebywającym w ciemnicy do godz. 2200.
    2000 – zapraszam scholę, ministrantów, lektorów wraz z rodzicami oraz mieszkańców Hutek
    od 2100  – zapraszam Akcję Katolicką, członków Żywego Różańca, oraz Panie, które odmawiają różaniec w tygodniu w kościele oraz mieszkańców Rększowic
  1. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 900 zapraszam na drogę krzyżową, a o godz. 1800 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są jak co roku na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Po zakończeniu Liturgii, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do północy. Porządek adoracji w Wielki Piątek:

od godz. 2000 do godz. 2030 zapraszam mieszkańców: Hutki Góry, Kolonia Hutki oraz mieszkańców: Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa, Rększowice pod Łaźcem, Tartak

od godz. 2030 do godz. 2100 zapraszam mieszkańców Hutek od pierwszych numerów do krzyżówki przy szkole

o godz. 2100 – Gorzkie Żale (III części) zapraszam wszystkich parafian

od godz. 2200 do godz. 2230 zapraszam mieszkańców Hutek od krzyżówki do leśniczówki

od godz. 2230 do godz. 2300 zapraszam mieszkańców Rększowic od pierwszych numerów do ronda

od godz. 2300 do godz. 2330 zapraszam mieszkańców Rększowic od ronda do krzyża przy drodze na Jamki

od godz. 2330 do godz. 2400 zapraszam mieszkańców Rększowic od krzyża przy drodze na Jamki do ostatnich numerów.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

1. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 900; 1000; 1100; 1200; i popołudniu o godz. 1500. Strażaków tradycyjnie proszę o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim.
  1. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece.
    Liturgię Wielkiej Soboty dopełni w niedzielny poranek o godz. 600 procesja rezurekcyjna. Na Rezurekcję do asysty zapraszam: OSP z Rekszowic, OSP z Hutek; członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Żywego Różańca, Bractwa św. Anny, członków Akcji Katolickiej, poczty sztandarowe szkolne i strażackie.
  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 600 – Rezurekcja, o godz. 830; 1000; 1130. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej artykuł pt. Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła; Liturgia Triduum Paschalnego oraz program adoracji Pana Jezusa w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek przez mieszkańców Hutek i Rększowic.
  1. Dziękuje Panom: Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Edwardowi Szyja za posprzątanie kościoła z pajęczyn.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ewelina Kuśmierz, Alicja Purgal, Elżbieta Cierpiał, Dorota Grzyb oraz Pan Marcin Cierpiał. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Zofii Purgal i Marii Dawczyk.
    W najbliższą środę po zbiórce ministrantów o godz. 2000 prosimy Panie: Renatę Benduch, Patrycję Kurdek, Iwonę Nowak, Magdalenę Urbańską.