XXXI Niedziela zwykła (31 października 2021r.)

1. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Wieczoru Uwielbienia. Zapraszamy na wspólną modlitwę za miesiąc.
  2. Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 800; 1000. Na cmentarzu o godz. 1130 – wypominki jednorazowe, a o godz. 1200 Msza św. za zmarłych parafian.
  3. Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  4. W oktawie za zmarłych codziennie o godz. 1530 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 1600 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  5. Jak każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przy bramie cmentarza będą zbierane ofiary do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Za ofiary w imieniu ks. Rektora i kleryków z serca dziękuję.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1700. Dzieci w pierwszy piątek spowiadają się, przyjmują Pana Jezusa do serca i wracają do domu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 830 różaniec święty, a o godz. 900 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi.
  7. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Iwona Nowak, Magdalena Urbańska, Klaudia Urbańska, Renata Benduch, Honorata Żurek. Bóg zapłać za waszą pracę. Za dar serca dziękujmy Pani Alinie Kwas.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Paulinę Sobala, Aldonę Górniak, Dorotę Szymczyk.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Pan Edmund Dawczyk l. 82 z Rększowic. Pomódlmy się za niego. Wieczny odpoczynek (x3)