XXVIII Niedziela zwykła (9 października 2022r.)

1. Trwamy na pięknej modlitwie różańcowej. Przypominam, że różaniec w tygodniu (oprócz czwartku) o godz. 1715, a w niedziele o godz. 730. Zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych. Modlimy się za naszą Parafię, która jest Rodziną.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 1830. Rodzice na spotkanie przychodzą bez dzieci.
  4. W czwartek nabożeństwo fatimskie. Początek nabożeństwa o godz. 1715 – Różaniec święty przed Najświętszym, Sakramentem; godz. 1800 – Eucharystia; po Mszy św. procesja wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  6. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć materialnie „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Ofiary będzie można złożyć do puszki.
  7. Za tydzień po wszystkich Mszach Świętych, wolontariusze ze SKC z Hutek i z Rększowic w ramach kampanii społecznej POLA NADZIEI rozprowadzać będą cebulki żonkili. Cena 1 cebulki – 2,50 zł. Zebrane podczas akcji pieniądze w całości zostaną przekazane na podopiecznych Hospicjum w Częstochowie. Za wsparcie akcji z góry dziękują wolontariusze wraz z opiekunem.
  8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Olenie Horachyk i Panu Sławomirowi Skrońskiemu za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają nasze Sanktuarium.
  9. Koszt pielgrzymi do Kodnia to 160 zł.
  10. 5 listopada br. chcemy zorganizować „Bal wszystkich świętych”. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. Mile widziane przebranie za Twojego ulubionego Świętego. Więcej informacji pod telefonem: ks. Proboszcz – 535442672; Pani Katarzyna Lis – 693331221; Pani Marlena Cierpiał – 697596364.
  11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pod chórem można zabrać ze sobą formularze wypominek.
  12. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Halina Górniak, Elżbieta Musik, Danuta Zalas, Barbara Wierzchowska, Sonia Bazan, Zuzanna Wierzchowska, Wiktoria Nowak oraz Panowie: Waldemar Musik i Jerzy Zalas. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Zdzisławie Knop, Katarzynie Baur, Jolancie Mercik.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Beatę Posmyk, Karolinę Zalas, Katarzynę Pyrkosz, Beatę Krawczyk.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.