XXII Niedziela zwykła (28 sierpnia 2022r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pielgrzymowali ze mną na rowerach na Jasną Górę. Na sumie o godz. 1100 na jasnogórskim szczycie modliliśmy się za całą parafię.
  2. W czwartek będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.
  3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta dziękczynna za 110 lat powstania szkoły w Rększowicach oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, uczniów, rodziców, w czwartek o godz. 1000. Na Mszy św. pobłogosławię tornistry i przybory szkolne dla naszych kochanych pierwszoklasistów z Hutek i Rększowic. Od godz. 930 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Na Uroczystości serdecznie zapraszam całą Parafię, abyśmy wszyscy nowy rok szkolny rozpoczęli z Bożym błogosławieństwem, dziękując Mu za historię szkoły w Rększowicach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1700. Przypominam, że dzieci z klasy IV rozpoczynają nabożeństwo dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Zwracam się z prośbą do rodziców, aby dopilnowali, aby ich synowie, córki przeżyli to piękne nabożeństwo. Dzieci w pierwszy piątek spowiadają się, przyjmują Pana Jezusa do serca i wracają do domu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 830 różaniec święty, a o godz. 900 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi. Zapraszam wszystkich, którzy należą do róż różańca św.
  5. W czwartek i w sobotę nie będzie Mszy św. wieczorem. Będą one rano w czwartek o godz. 1000 i w sobotę o godz. 900.
  6. Msze św. dla dzieci w nowym roku szkolnym będą w niedziele o godz. 1130. Zapraszam dzieci na niedzielne spotkania z Panem Jezusem. Wypominki – modlitwa za naszych kochanych zmarłych przed Mszą św. o godz. 1000.
  7. 17 września br. chcemy pielgrzymować autokarem do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu i do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Chętnych pielgrzymów zapraszam do zapisania się w zakrystii.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Barbara Kuc, Elżbieta Badora, Agata Strojanowska. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Stanisławie Badora, Danucie Kowal, Zdzisławie Kowalik, Stefanii Gomoluch.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Danutę Muś, Grażynę Truszczyńską, Halinę Kowalską, Bożenę Rogacz.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Pan Andrzej Baran l. 72 z Rększowic i śp. Pani Wioletta Hanak l. 53 z Rększowic. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek … (x3)