XVIII Niedziela zwykła (1 sierpnia 2021r.)

1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1730. Przyjmując Komunię św. w pierwszy piątek wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusowemu, że nam przebacza nasze grzechy.
  4. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta o godz. 1800
  5. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszy św. o godz. 1130 chcemy prosić dobrego Boga o Jego błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Hutek i Rększowic.
  6. 28 sierpnia br. chcemy pielgrzymować do Bazyliki w Krzeszowie (pocysterskie opactwo), Bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach i Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdrój. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisania się w zakrystii.
  7. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Jadwiga Zych, Milena Zych, Bożena Banasiak, Beata Krawczyk. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Elżbiecie Baran, Emilii Kwietniowskiej, Danucie Krawczyk.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Annę Ławińską, Alicję Żurek, Aleksandrę Kotulską, Halinę Lewandowską.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Pan Grzegorz Wieczorek l 37 z Hutek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach oraz o jego najbliższych. Pomódlmy się za niego. Wieczny odpoczynek (x3)