XV Niedziela zwykła (12 lipca 2020r.)

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  1. Jutro przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy jutro:

o godz. 1730 – Różaniec święty;

godz. 1800 – Eucharystia;

po Mszy św. procesja wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

1. W środę Msza św. za Parafian.
  1. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Więcej informacji na ten temat w naszej parafialnej gazetce.
  1. Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Dziedzickiemu z Konopisk i jego firmie za wykonaną pracę na dachu naszego kościoła. Pracownicy Pana Marcina pracowali w ubiegły czwartek. Dach w niektórych miejscach został uszczelniony. Pan Marcin Dziedzicki nie wziął ani jednej złotówki od naszej Parafii.
  1. Zapraszam do nabycia plakatu św. Jana Pawła II, który wywiesimy w oknach naszych domów na 13 września 2020 r.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Caban Marta, Bazan Aleksandra, Błaszak Małgorzata, Leśniczek Beata, Pijet Urszula oraz Pan Błaszak Janusz. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Jadwidze Styczeń, Helenie Błaszak, Kazimierze Pijet.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Nowak Iwonę, Purgal Alicję, Grzyb Dorotę, Kuśmierz Ewelinę.