VIII Niedziela zwykła (3 marca 2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  1. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszam nowe osoby do Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpocznie się w kościele przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
  1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 900;1700 i 1900. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  1. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam w każdy piątek o godz. 1630. Po drodze krzyżowej ucałowanie relikwii św. Krzyża
  1. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym w tym roku będę sprawowane o godz. 1530.
  1. Za tydzień 10 marca w niedzielę w godzinach od 1000 do 1400 przy remizie OSP w Rększowicach będzie można oddać krew. Zapraszam chętnych.
  1. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Anna Henkiel, Aneta Dawczyk, Wioletta Sokołowska oraz Zuzia Sokołowska. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Bożenę Pyrkosz, Ilonę Zatłoka, Julię Wdowiak oraz Pana Jana Skalik.
  1. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  1. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła: śp. Pani Leokadia Badora z Hutek lat 82.