VII Niedziela zwykła (23 lutego 2020r.)

1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 900; 1700; 1900.
    Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  1. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
  1. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam w każdy piątek o godz. 1630. Po drodze krzyżowej ucałowanie relikwii św. Krzyża
    W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym w tym roku będą sprawowane o godz. 1530.
  1. W sobotę na godz. 1200 na halę sportową w Hutkach zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą pograć w piłkę nożną. Ojcowie chłopców też mile widziani 🙂
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Halina Kowalska, Izabela Kowalska, Grażyna Truszczyńska, Danuta Muś, Elżbieta Badora, Agata Strojanowska, oraz Panowie: Grzegorz Truszczyński i Patryk Kowalski. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Pelagii Muś, Stanisławie Badora.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy: Edytę Wieczorek, Bożenę Rogacz, Ewę Rafalik, Edytę Rafalik.