I Niedziela Wielkiego Postu (1 marca 2020r.)

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
    w piątki o godz. 1630 Drogę krzyżową,
    w niedziele o godz. 1530 Gorzkie żale.
    Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam i zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Przypominam, że za udział w Drodze krzyżowej i w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorzy zostaną odwiedzeni z posługą sakramentalną w czasie rekolekcji wielkopostnych. W I Piątek o godz. 1545 spowiedź święta dla dzieci i dorosłych. Dzieci po spowiedzi zostaną na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1700.
  1. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  1. Za tydzień nasza taca gospodarcza. Ofiary zostaną przeznaczone na zapłacenie długu związanego z wyremontowaniem małego parkingu. W kwietniu taca gospodarcza będzie przeznaczona na zapłacenie faktur za gaz – za ogrzewanie w kościele.
  1. W sobotę na godz. 1200 na halę sportową w Hutkach zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą pograć w piłkę nożną.
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Rafalik Ewa, Rafalik Edyta oraz Panowie: Rogacz Gabriel, Rafalik Marcin, Wieczorek Zbigniew, Rogacz Maksymilian. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Państwu Franciszkowi i Danieli Wieczorek.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Sikorską Donatę, Łapacz Jadwigę, Hanak Wiolettę, Janowską Albinę.