Niedziela Palmowa (24 marca 2024r.)

1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych i skorzystali z sakramentu pokuty. Dziękuję Paniom Dyrektorkom za pomoc w organizacji rekolekcji, nauczycielom za opiekę nad dziećmi. Dziękuję Pani Barbarze Stoparek za podwożenie samochodem ks. Rekolekcjonisty z posługą sakramentalną do chorych.
  2. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 spotkanie dla ministrantów i kandydatów. Zbiórka będzie dotyczyć przygotowania do Triduum Paschalnego.
  3. W tym tygodniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od wtorku do piątku od godz. 1730.
  4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1800, a następnie na czuwanie z Panem Jezusem przebywającym w ciemnicy do godz. 2200.
    godz. 2000 – zapraszam mieszkańców Hutek
    od godz. 2100 – zapraszam mieszkańców Rększowic
  5. W Wielki Piątek o godz. 900 droga krzyżowa, a o godz. 1800 liturgia Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po zakończeniu Liturgii, zgodnie ze staropolską tradycją, czuwanie przy Grobie Pańskim do północy.
    Porządek adoracji w Wielki Piątek:
    od godz. 2000 do godz. 2030 adorują ministranci i dzieci ze scholki, dzieci pierwszokomunijne, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami
    od godz. 2030 do godz. 2100 adorują mieszkańcy: Hutki Góry, Kolonia Hutki oraz mieszkańców: Rększowice pod górą, Rększowice ul Zjazdowa, Rększowice pod Łaźcem, Tartak
    o godz. 2100 – Gorzkie Żale (III części)
    od godz. 2130 do godz. 2200 adorują mieszkańcy Hutek od pierwszych numerów do krzyżówki przy szkole
    od godz. 2200 do godz. 2230 adorują mieszkańcy Hutek od krzyżówki do leśniczówki
    od godz. 2230 do godz. 2300 adorują mieszkańcy Rększowic od pierwszych numerów do ronda
    od godz. 2300 do godz. 2330 adorują mieszkańcy Rększowic od ronda do krzyża przy drodze na Jamki
    od godz. 2330 do godz. 2400 adorują mieszkańcy Rększowic od krzyża przy drodze na Jamki do ostatnich numerów.
    W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  6. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 900; 1000; 1100 i 1200. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. W Wielką Sobotę proszę OSP z Hutek i Rększowic o wartę przy Grobie Pańskim.
  7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 600 – Rezurekcja, o godz. 830; 1000; 1130. Nie będzie Mszy św o godz. 1600. Na Rezurekcję zapraszam całą asystę, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, OSP z Hutek i Rększowic, poczty sztandarowe strażackie i szkolne, ministrantów i was kochani Parafianie.
  9. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Wiesława Polaczek, Anna Śmietana, Agnieszka Całus oraz Pan Kamil Leśniczek. Bóg zapłać za waszą pracę i ofiarę.
    W najbliższą środę na godz. 2000 prosimy Panie: Karolinę Ziora, Halinę Motłoch, Katarzynę Cierpiał, Paulę Jagusiak, Dorotę Hazy.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.